DPS Bełchatów. Częściowa ewakuacja placówki

DPS Bełchatów. Częściowa ewakuacja placówki Fot. Starostwo Powiatowe w Bełchatowie

Od wtorku, 29 września 2020 r., przez dwa dni przeprowadzana będzie ewakuacja ponad 30 zakażonych koronawirusem pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Bełchatowie. Osoby te trafią do szpitali w Zgierzu, Tomaszowie Mazowieckim i Łagiewnikach.

Akcja przetransportowania podopiecznych bełchatowskiego DPS-u do szpitali związana jest z trudną sytuacją placówki, w której ponad tydzień temu wykryto ognisko koronawirusa. W sumie chorobę COVID-19 zdiagnozowano u 56 osób - 53 pensjonariuszy i 3 pracowników. Wszyscy zdiagnozowani chorzy nie posiadali widocznych objawów, natomiast byli poddani stałemu nadzorowi i opiece medycznej.

Podopieczni DPS-u to w większości osoby starsze i bardzo schorowane. Dlatego kolejne dni okazały się rozwojowe i w wyniku zmieniającej się sytuacji koniecznym było umieszczenie:
• 3 mieszkańców w izolatorium,
• 7 mieszkańców w WSS w Zgierzu,
• 14 mieszkańców się w Szpitalu Wojewódzkim w Bełchatowie,
• 3 mieszkańców w Szpitalu Powiatowym w Radomsku
• 1 mieszkańca w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Łodzi

W minioną sobotę u osób niezakażonych zostały przeprowadzone kolejne testy. Niestety wynik pozytywny pojawił się u 4 kolejnych osób.

W wyniku bieżącej koordynacji prac sztabu kryzysowego i stałego nadzoru starosty bełchatowskiego Doroty Pędziwiatr i wojewody łódzkiego została podjęta natychmiastowa decyzja o przetransportowaniu wszystkich tych, którzy są zakażeni koronawirusem do sąsiadujących z powiatem bełchatowskim placówek medycznych.

W DPS-ie w Bełchatowie pozostaną tylko ci pensjonariusze, którzy otrzymali wynik negatywny. Częściowa ewakuacja ma zminimalizować ryzyko dalszego rozprzestrzeniania się koronawirusa na terenie DPS-u i umożliwić dekontaminację całego budynku.

(info: Starostwo Powiatowe w Bełchatowie)

Więcej o:
bełchatów dps bełchatów koronawirus ewakuacja
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE