Do 95 procent dofinansowania na OZE w Radomsku

Fot. Klaudia Gajda, Sebastian Nems

Prezydent Miasta Radomska ogłasza nabór formularzy zgłoszeniowych, będących deklaracją chęci wzięcia udziału w projekcie z zakresu odnawialnych źródeł energii, planowanym do realizacji przez Miasto Radomsko w ramach Programu Regionalnego Fundusze Europejskie dla Łódzkiego na lata 2021-2027. We wtorek, 22 sierpnia w tej sprawie odbyła się konferencja prasowa w Urzędzie Miasta.

W projekcie mogą wziąć udział osoby fizyczne posiadające prawo do dysponowania nieruchomością położoną na terenie Miasta Radomska, dobrowolnie składające formularz zgłoszeniowy. Wnioski można składać na dofinansowanie instalacji fotowoltaicznej wraz z magazynami energii oraz na zmianę źródła ciepła na pompę ciepła lub pellet.

Formularz zgłoszeniowy deklarujący chęć wzięcia udziału w projekcie można składać w terminie do 01.09.2023 r. do godz. 14.00.

Na realizację projektu Miasto Radomsko będzie się ubiegać o dofinansowanie, w ramach Programu Regionalnego Funduszy Europejskich dla Łódzkiego na lata 2021–2027, realizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego, w ramach Funduszu na rzecz Sprawiedliwej Transformacji. Miasto Radomsko zastrzega, że projekt realizowany będzie tylko i wyłącznie w przypadku podpisania umowy o dofinansowanie na realizację projektu.

- Osoby, które będą chciały wziąć udział w tym programie będą musiały podpisać o użyczeniu części swojej nieruchomości na potrzeby tej instalacji. To Urząd Miasta będzie inwestorem, to my będziemy musieli na prywatnych posesjach to zainstalować, rozliczyć. Myślę, że to bardzo dobre dla mieszkańców Radomska, bo to dofinansowanie wynosić może aż do 95 procent. Myślę, że to jest kolejny krok do walki ze smogiem - mówił Jarosław Ferenc, prezydent Radomska. 

Urząd ma oszacować i wybrać odpowiednią moc urządzenia dla każdego z wnioskodawców. Wtedy też okaże się jaki jest szacunkowy koszt takiej instalacji. Ocena wniosków w Urzędzie Marszałkowskim planowana jest na drugą połowę grudnia. Sama realizacja - przy założeniu, że miasto otrzyma dofinansowanie, to jest przygotowanie i ogłoszenie przetargów w pierwszej połowie przyszłego roku. Realizację inwestycji miasto musi zakończyć do 30 czerwca 2026 roku.

Dodatkowe informacje dotyczące zasad naboru można uzyskać w Urzędzie Miasta Radomska, ul. Tysiąclecia 5, 97-500 Radomsko.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
oze projekt urząd miasta
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE