Długie weekendy na drogach bez zmian. Nietrzeźwi, kolizje i mandaty

Długie weekendy na drogach bez zmian. Nietrzeźwi, kolizje i mandaty

Od piątku 11 sierpnia do wtorku 15 sierpnia nad bezpieczeństwem mieszkańców powiatu radomszczańskiego czuwali policjanci z radomszczańskiej drogówki.

Policjanci pełniący służbę na drogach nie tylko kontrolowali prędkość, ale też zwracali szczególną uwagę na stan trzeźwości kierujących. Sprawdzany był stan techniczny pojazdów oraz sposób przewożenia pasażerów, a zwłaszcza dzieci.

- W sumie, w czasie długiego weekendu sierpniowego na terenie powiatu radomszczańskiego odnotowano 1 wypadek drogowy oraz 21 kolizji. Policjanci nałożyli aż 143 mandaty karne z czego najwięcej za przekroczenie prędkości drogowej. Jeden z kierujący przekroczył prędkość o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym, czego skutkiem było zatrzymanie prawa jazdy. Podczas weekendu sierpniowego policjanci przebadali ponad 379 osób na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu – wymienia grzechy kierowców, mł. asp. Dariusz Kaczmarek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Policjant dodaje, że w wyniku kontroli ujawniono 5 nietrzeźwych kierujących oraz 2 kierujących którzy nie posiadali wymaganych uprawnień do kierowania pojazdami.

Więcej o:
policja długi weekend prędkość policja radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE