Dlaczego kosmetyki wegańskie są tak dobre do pielęgnacji?

Dlaczego kosmetyki wegańskie są tak dobre do pielęgnacji?

Jednym z trendów, który zdobywa coraz większą popularność, jest weganizm. Dieta wykluczająca z jadłospisu wszystkie produkty pochodzenia odzwierzęcego często staje się też stylem życia. Roślinne produkty goszczą zatem także w kosmetykach, które podbijają światowe rynki. Co stoi za ich ogromną popularnością? Jakie zalety mają wegańskie kosmetyki?

Wegański, czyli jaki? Kilka słów o kosmetykach dla wegan

Weganizm opiera się na odstawieniu wszystkich produktów, które w jakimkolwiek stopniu pochodzą od zwierząt. W przypadku diety chodzi tutaj o odstawienie mięsa, nabiału, jajek, ale też na przykład miodu, produkowanego przecież przez pszczoły. W modzie weganie rezygnują z naturalnej skóry oraz jedwabiu, zastępując je skajem i bawełną.

W przypadku kosmetyków wiele osób nie zdaje sobie sprawy, ile produktów zawiera składniki pochodne od zwierząt. Popularny kolagen jest pobierany m.in. z kości świni, keratynę pozyskuje się z pazurów ptaków, a lanolina pochodzi z gruczołów łojowych owiec. Wszystkie te składniki są w wegańskich kosmetykach zastępowane przez roślinne ekstrakty.

Bogactwo roślinnych składników i ich liczne zalety

Natura poprzez świat roślin dostarcza człowiekowi aż nadto dobroczynnych składników. Bez większych problemów da się zatem zastąpić gros odzwierzęcych produktów. Dużą popularnością cieszy się znany każdemu burak, który jest świetnym barwnikiem i odpowiednikiem karminu pozyskiwanego z owadów.

Również jabłka przydają się przy produkcji kosmetyków za sprawą pektyny wytwarzanej ze ścianek komórkowych tego owocu. Ze względu na właściwości żelujące świetnie zastępuje żelatynę, czyli pochodną od kości zwierząt. W wegańskich kosmetykach stosuje się jeszcze wyciągi z alg, aloes, oliwę z oliwek i mnóstwo innych składników, do których produkcji nie wykorzystano zwierząt.

Brak sztucznych dodatków, które szkodzą ciału i planecie

Tradycyjne kosmetyki, zwłaszcza te najtańsze, często są uzupełniane chemicznymi dodatkami, które sprawiają, że są one łatwiejsze w produkcji. W przypadku wegańskich odpowiedników producenci podchodzą do przetwórstwa ze znacznie większą uwagą.

Efektem są produkty cechujące się naturalnością, a także wyróżniające się bogactwem dobroczynnych mikroelementów. Nie można też zapomnieć, że hodowla zwierząt często jest bardzo obciążająca dla środowiska, zatem wegańskie kosmetyki są często dużo bardziej ekologiczne.

Mniejsze ryzyko alergii oraz dopasowanie do każdego typu cery

Ze względu na brak sztucznych dodatków, wegańskie kosmetyki bardzo często uczulają w mniejszym stopniu. Silne środki chemiczne są tu zastąpione tymi naturalnymi, dzięki czemu nadają się one do pielęgnacji różnych typów cery, także tej wrażliwej czy z trądzikiem.

Produkty dla wegan służą zatem zarówno planecie, jak i użytkownikom, zapewniając im najwyższą jakość pielęgnacji. Wegańskie produkty nie są przeznaczone wyłącznie dla wegan! Mogą korzystać z nich także osoby chcące spróbować czegoś nowego i szukające naturalnej pielęgnacji.

Więcej informacji znajdziesz na https://www.phlov.com/

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE