Dedykowana aplikacja – jaki typ zamówić w software house?

Dedykowana aplikacja – jaki typ zamówić w software house?

Odnosisz czasem wrażenie, że programiści posługują się kompletnie obcym językiem? Gdy mówisz do nich o oprogramowaniu, które chcesz stworzyć, z miejsca zarzucają Cię dziwnie brzmiącymi terminami. Używają skrótów, których nie umiesz rozszyfrować. Wspominają o hasłach, których nie rozumiesz. Jak w tym wszystkim się porozumieć?

W dobrym software house takie sytuacje są nie do pomyślenia. Do kontaktu z klientem wyznaczana jest osoba, która pełni rolę tłumacza z programistycznego na nasze. Jest to menadżer projektu. Prócz znajomości specjalistycznego słownictwa informatycznego ma również szeroką wiedzę o tworzeniu biznesu. Dzięki temu łatwo się z nim porozumiesz.

Jeśli jednak wolisz zorientować się w pewnych terminach zawczasu, poniżej znajdziesz najbardziej popularne typy aplikacji wraz z objaśnieniem.

Strona internetowa a aplikacja webowa. Czym się zajmuje software house?

Jedną i drugą otwiera się w dowolnej przeglądarce. Strona internetowa jest jak słup ogłoszeniowy. Możesz na niej zamieścić informacje o firmie i dane kontaktowe. Ale nie dokonasz na niej płatności, nie zalogujesz się, nie wypełnisz tu żadnych formularzy i nie prześlesz zapytania do właściciela strony.

Przypomnij sobie dowolny sklep internetowy, w którym zdarza Ci się robić zakupy. To aplikacja webowa. Podobnie jak portale z ofertami nieruchomości. Już konstruując na nich ogłoszenie, wypełniasz dziesiątki rubryk. Firmy programistyczne tworzą właśnie oprogramowanie webowe. Najprostsze strony internetowe zamawia się raczej u agencji interaktywnych.

Hybrydowa i natywna. Dwa rodzaje aplikacji mobilnych.

Programy hybrydowe mogą działać na różnych urządzeniach. Co ciekawe, wymagają one instalacji. Dostęp z różnorodnych systemów jest możliwy dzięki temu, że spora część kodu jest przechowywana na zewnętrznym serwerze. Z tego względu hybrydy wymagają do działania dostępu do internetu.

Aplikacje natywne są tworzone wyłącznie na jeden system. Jak łatwo się domyślić, zdecydowanie zawęża to ich odbiorców – chyba że software house wykona oddzielne wersje na Android, iOS czy Windows. Skąd więc ich popularność? Bez problemu wykorzystują sprzętowy aparat, żyroskop czy mikrofon. Do tego mają większą szybkość działania niż hybrydowe.

Oprogramowanie mobilne a desktopowe. Czy jest między nimi różnica?

Te dwa typy programów bardzo łatwo odróżnić. Mobilne działają na urządzeniach przenośnych. Czyli na tabletach i smartfonach. Tworzy się je na takie systemy jak iOS czy Android i pobiera ze sklepu z aplikacjami. Oprogramowanie desktopowe instaluje się na dysku twardym komputera lub laptopa. Odpowiednim systemem będzie tu więc macOS, Linux czy Windows.

I jak? Nie jest to takie trudne, prawda? Teraz nareszcie zrozumiesz, o czym mówi do Ciebie Twój informatyk. Jeśli jednak masz przed sobą naprawdę poważne wyzwanie biznesowe, nie powierzaj tego osobie, z którą trudno się porozumieć. Tworzenie każdego rodzaju aplikacji wymaga zupełnie innych umiejętności i wiedzy. Wymaganie od swojego pracownika, by znał się na wszystkim, nie jest najlepszym pomysłem.

Do ambitnych projektów potrzeba zespołu. Gdzie taki znaleźć? W software house. Zerknij na stronę Applover i skorzystaj z konsultacji. Gwarantujemy, że mile zaskoczymy Cię tym, jak łatwo robić z nami trudne projekty.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE