Czy warto skorzystać z gotowego projektu domu z budową?

Czy warto skorzystać z gotowego projektu domu z budową? Fot. Źródło: pexels.com Licencja: https://www.pexels.com/photo-license/

Czy warto skorzystać z gotowego projektu domu z budową? Jeśli tak, to dlaczego? Jakie korzyści daje taka budowa nieruchomości? Szczegóły na ten temat znajdziesz w niniejszym artykule.

1. Projekty domów z budową – jakie są korzyści?
2. Projekty domów tanich – formalności i sprawy finansowe

Coraz więcej osób zainteresowanych budową swojego wymarzonego domu, decyduje się na zakup projektu z budową. Głównie chodzi o projekty domów z budową, które stawia się z gotowych elementów, a nie tradycyjną metodą. Dlaczego sposób ten staje się popularny? Jakie są korzyści z kupowania projektu domu z budową? Jak wyglądają wszystkie formalności oraz sprawy finansowe? Na powyższe pytania odpowiadamy w dzisiejszym wpisie.

Projekty domów z budową – jakie są korzyści?

Interesują Cię projekty domów z budową, ale nie jesteś pewny, czy taka usługa jest dla Ciebie idealnym rozwiązaniem? Odpowiedź na to pytanie jest prosta – tak! Współpraca z odpowiednią firmą przynosi wiele korzyści, do których zalicza się krótki czas budowy, pewność ustalonych w harmonogramie terminów oraz stosunkowo niskie ceny.

Oczywiście mamy na myśli projekty domów tanich oraz droższych, ale takich, które buduje się z gotowych już elementów, a nie tradycyjną metodą. Zdecydowanie wykorzystanie stworzonych w fabryce części i połączenie ich w całość na placu budowy zajmuje dużo mniej czasu niż stawianie domu cegła po cegle. A zatem budowa domu nie musi być trudna ani trwać bardzo długo. Dlatego nie zwlekaj i już teraz znajdź odpowiedni projekt swojego wymarzonego domu!

Zanim jednak zdecydujesz się na konkretny projekt domu, koniecznie zastanów się, jaka technologia budowlana będzie dla Ciebie optymalną opcją. Do wyboru ma się z reguły prefabrykaty drewniane, betonowe, keramzytowe lub perlit.

Tymi metodami możesz zbudować właściwie każdy rodzaj nieruchomości. Zatem bez względu na to, czy interesuje Cię duży dom rodzinny, dom parterowy czy niewielki dom z poddaszem użytkowym – dobre firmy są w stanie zrealizować niemalże wszystko i tym samym spełnić Twoje wymagania. Ciekawym rozwiązaniem są domy, których powierzchnia użytkowa wynosi 70 metrów kwadratowych. To nieruchomości, które można postawić bez pozwolenia.

Jednocześnie można zwiększyć ich powierzchnię, dzięki poddaszu użytkowemu. Wtedy zamiast 70 metrów kwadratowych, do dyspozycji otrzymujesz 100 metrów kwadratowych. Okazuje się, że koszt budowy takiego domu bez pozwolenia nie jest wysoki, a biorąc pod uwagę aktualne informacje, możesz mieć w pełni wyposażony i funkcjonalny dom w cenie mieszkania dostępnego w dobrej lokalizacji w większym mieście – a nawet i taniej. 

Projekty domów tanich – formalności i sprawy finansowe

Decydując się na projekty domów z budową, należy pamiętać o pozwoleniu na budowę. Na jego podstawie specjaliści będą mogli w ogóle rozpocząć swoją pracę. Aby otrzymać pozwolenie, należy udać się do urzędu właściwego dla lokalizacji działki. Oczywiście, że wybudowany dom musi być zgodny ze wspomnianym dokumentem. W innym przypadku urząd nie wyda ostatecznego pozwolenia na dopuszczenie do użytkowania nieruchomości.

W takim dokumencie znajdują się wytyczne związane z powierzchnią zabudowy, powierzchnią użytkową i usytuowaniem domu względem granic wyznaczonej działki. Zanim jednak otrzymasz jakiekolwiek pozwolenia, musisz dostarczyć do urzędu odpowiednie dokumenty.

Lista ta obejmuje przede wszystkim projekt budowlany, warunki techniczne, jeśli chodzi o dostawy mediów i odprowadzania ścieków, mapę sytuacyjno-wysokościową, dziennik budowy czy plan ochrony zdrowia oraz bezpieczeństwa.

A jak sfinansować budowę domu z gotowego projektu? Są właściwie dwie możliwości – pierwsza dotyczy wykorzystywanie własnych środków, druga natomiast pozyskanie pieniędzy ze źródła zewnętrznego. W tym drugim przypadku mamy na myśli oczywiście kredyt budowlano-hipoteczny. Projekty tanich domów to duże ułatwienie, bo nie trzeba się wówczas martwić o rosnące koszty budowy domu.

Dużą popularnością cieszą się przede wszystkim tanie domy parterowe.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE