Czy warto prostować włosy keratynowo? Sprawdź

Czy warto prostować włosy keratynowo? Sprawdź

Na co dzień staramy się jak najlepiej zadbać o kondycję swoich włosów. By wyglądały dobrze i zdrowo, wybieramy dobrej jakości kosmetyki – szampony, odżywki i maski pełne składników odżywczych.

Na co dzień staramy się jak najlepiej zadbać o kondycję swoich włosów. By wyglądały dobrze i zdrowo, wybieramy dobrej jakości kosmetyki – szampony, odżywki i maski pełne składników odżywczych. Staramy się też uważać, by nie przesadzić ze zbyt częstą stylizacją włosów na gorąco przy użyciu prostownicy i tym podobnych sprzętów. Mimo to jednak różne czynniki mają wpływ negatywny na nasze włosy, które mogą stać się przesuszone, puszyć się i wywijać.

Jednym z wyjść jest wtedy skorzystanie z pomocy fryzjera, który ma w swojej ofercie zabiegi wzmacniające włosy. Jednym z nich jest bardzo popularne prostowanie włosów keratynowo. Na czym polega takie prostowanie i co daje naszym włosom?

Ratunek dla włosów zniszczonych

Na pewno zdajesz sobie sprawę z tego, że zabieg keratynowego prostowania włosów daje efekt wygładzonych i prostych pasm. Jednak to nie wszystko, ponieważ taka keratynowa kuracja dobrze działa na kondycję włosów. Odżywia je i odbudowuję wewnętrzną strukturę włosa.

Jak działa? Zabieg polega na wtłoczeniu płynnej keratyny do wnętrza włosa, przy pomocy wysokiej temperatury – prostownicy. Keratyna wnika do środka włosa, gdzie uzupełnia ubytki w jego strukturze. Daje to efekt prostych włosów, które są przy tym mocne i elastyczne, odporne na uszkodzenia. W praktyce oznacza to tyle, że nie musisz już prostować włosów – zawsze wyglądają dobrze, a Ty zaoszczędzasz na czasie.

Mycie i suszenie w zupełności wystarczy. Efekt utrzymuje się kilka miesięcy, a jeśli używasz zalecanych po keratytnowym prostowaniu kosmetyków, okres ten się wydłuża, bo keratyna jest na bieżąco uzupełniana. Dlatego warto od razu po zabiegu keratynowego prostowania włosów zaopatrzyć się w zestaw obowiązkowy: szampon bez soli, odżywkę i maskę oraz olejek po keratynowym prostowaniu z zawartością keratyny.

Co do prostowania keratyną?

Specjalne preparaty do keratynowego prostowania włosów, jak i prostownice, które najlepiej sprawdzą się przy wykonywania zabiegu, znajdziesz w hurtowni fryzjerskiej online takiej jak Fryzomania https://www.fryzomania.pl/blog/top-10-najlepsze-prostownice-do-wlosow-do-300zl.html

Warto ją odwiedzić!

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE