Co zmalowali mieszkańcy gminy Ładzice?

Co zmalowali mieszkańcy gminy Ładzice? Fot. Starostwo Powiatowe w Radomsku

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Stobiecku Szlacheckim, Koło Gospodyń Wiejskich „Działamy Razem” z Wierzbicy przedstawiło rezultaty projektu „A może by tak coś zmalować?”, finansowanego m.in. przez gminę Ładzice i Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUS.

Do projektu przystąpiło 30 chętnych osób. Byli to mieszkańcy Wierzbicy, uczniowie szkoły i nauczyciele. Każdy uczestnik otrzymał jeden zestaw do „malowania po numerach” i przez miesiąc tworzył własne dzieło, dzieląc się postępami na grupie Messenger-owej. Zamysłem projektu było rozwijanie kreatywności, cierpliwości, zdolności manualnych i integracja.

- Wiedziałam, że mieszkańcy gminy Ładzice mają wiele talentów, ale prezentowane obrazy przewyższyły swoim pięknej moje wyobrażenia. Dla mnie każdy, kto wziął udział w tym projekcie, jest mistrzem i zwycięzcą, choć nagrody otrzymują tylko trzy osoby – mówiła starosta Beata Pokora podczas rozstrzygnięcia konkursu.

I rzeczywiście – wszyscy, którzy pojawili się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Stobiecku Szlacheckim mogli przekonać się, jak piękne dzieła powstały i oddać swój głos na ulubiony obraz. Publiczności najbardziej podobały się: „W harmonii z naturą”, „Jocker” i „Sowy”.

Rozstrzygnięciu konkursu i wystawie obrazów towarzyszył koncert „Nadwarciańskie szanty, czyli mali i duzi w żeglarskim stylu”, organizowanym przez Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Gminy Ładzice. W koncercie wzięli udział m.in. uczniowie szkoły w Stobiecku Szlacheckim i Radziechowicach, Hubalczycy i Old Girls & Boys. Równolegle rozegrano także turniej szachowy „Szach-mat” oraz przedstawiono efekty projektu „Żywe obrazy".

Wszystkie projekty są inicjatywą obywatelską w ramach programu Mikrogranty Ładzice 2021.

Więcej o:
powiat radomszczański gmina ładzice wierzbica koło gospodyń wiejskich projekt konkurs
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE