Co z montażem budek dla jerzyków w Radomsku?

Co z montażem budek dla jerzyków w Radomsku? Fot. Krzysztof Michalski/ Porozumienie dla Pragi

Znane jest już stanowisko Urzędu Miasta w Radomsku, w sprawie budek lęgowych dla jerzyków. O ich montaż wnioskował radny Daniel Serwa (PiS).

Radny Daniel Serwa swoją interpelację złożył pod koniec lipca. Pisaliśmy o tym w artykule Jerzyki na pomoc w walce z komarami?

W odpowiedzi, magistrat zaznaczył, że kierując się ogólnodostępnymi informacjami o malejącej corocznie liczbie miejsc gniazdowych jerzyków na skutek remontu elewacji i prac termomodernizacyjnych budynków, przeprowadzono rozmowy z zarządcami Spółdzielni Mieszkaniowych i TBS na terenie miasta. Rozmowy te maiły na celu zachowanie jak największej liczby siedlisk jerzyków poprzez zachęcenie do montażu na elewacjach budek lęgowych.

- Poruszony temat spotkał się z szerokim zainteresowaniem odbiorców oraz chęcią współpracy w tym temacie – zapewnia wiceprezydent Małgorzata Kańska-Kipigroch.

Montaż budek lęgowych dla jerzyków planowany jest również na budynku Urzędu Miasta w Radomsku. Przedsięwzięcie jest jednak uzależnione od środków finansowych oraz wyboru dogodnego miejsca.

Więcej o:
jerzyki radomsko daniel serwa komary radomsko pis radomsko odkomarzanie radomsko daniel serwa radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE