Choinkobranie w Radomsku. Można było samemu wyciąć świąteczne drzewko

Fot. Klaudia Gajda

W sobotę, 18 grudnia wielu radomszczan przyjechało na plantację choinek naprzeciwko leśniczówki Folwarki – tutaj wybierali swoją idealną choinkę i zabierali ją do domu. Kolejki do kasy były spore, a zainteresowanie drzewkami już od samego rana ogromne. Akcja prowadzona była przez Nadleśnictwo Radomsko.

Na plantacji setki drzewek do wyboru… stąd problem z decyzją, które wziąć. Niektórzy nawet dwie godziny szukali tego idealnego. Drzewka, piłą ręczną, można było wyciąć samemu, lecz na to decydowało się niewielu śmiałków. Dla tych, którzy samodzielnie nie chcieli podjąć się wycinki z pomocą ruszali Leśnicy - zajmowali się profesjonalnym wycinaniem i zasiatkowaniem drzewek.

- W całej Polsce, w ten weekend w wielu Nadleśnictwach, które mają plantacje jest taka akcja, która nazywa się „choinkobranie”. Można kupić choinkę i cieszyć się jej zapachem już dziś. Taka choinka jest naturalna, te tutaj na naszej plantacji są specjalnie do tego celu zasadzone – mówiła Izabela Randak z Nadleśnictwa Radomsko.

10 lat temu w różnych miejscach nadleśnictwa Radomsko posadzono pierwsze plantacje choinkowe. W specjalnie wybranych miejscach znalazły się świerki kłujące i świerki pospolite. Tuż przez Świętami Bożego Narodzenia choinki mogły trafić do domów radomszczan.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
Choinkobranie Radomsko Radomsko choinki Nadleśnictwo Radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE