Chciał kupić prawo jazdy. Stracił ponad 40 tys. złotych

Chciał kupić prawo jazdy. Stracił ponad 40 tys. złotych Fot. KPP Radomsko

Radomszczańscy policjanci 8 grudnia 2021 roku przyjęli zawiadomienie w sprawie oszustwa. Pokrzywdzony chciał kupić prawo jazdy nie zdając przy tym egzaminu. Przestępcy bezwzględnie wykorzystali mieszkańca powiatu radomszczańskiego, który w wyniku ich manipulacji stracił ponad 40 tys. złotych.

Pokrzywdzony opowiedział policjantom w jaki sposób został oszukany.

- Okazało się, że mężczyzna zniechęcony niepowodzeniem na egzaminie „na prawko” dowiedział się od znajomego, że można takie uprawnienia kupić w Internecie. Bardzo spodobał mu się ten pomysł i na jednej ze stron znanego portalu społecznościowego znalazł interesujące go ogłoszenie. Oszuści oferowali w zamian za określoną gotówkę legalne prawo jazdy, zapewniali że cała procedura jest zgodna z przepisami – relacjonuje Aneta Wlazłowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Mężczyzna przez kilka tygodni prowadził korespondencję z oszustami i przesyłał żądane przez przestępców dane oraz wpłacał kolejne pieniądze na wskazane przez nich konto. Kiedy zorientował się, że wymarzonego prawa jazdy nie otrzyma ponieważ został oszukany, zawiadomił policjantów.  

- Teraz trwają czynności mające na celu ustalenie sprawców tego oszustwa. Za takie zachowanie przestępcom może grozić kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Przypominamy, że z odpowiedzialnością karną musi się liczyć również osoba, która ewentualne używa prawa jazdy zdobytego przez Internet – mówi Aneta Wlazłowska.

Więcej o:
radomsko policja radomsko prawo jazdy kupno prawa jazdy oszustwo wyłudzenie
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE