Cezary Bartnik zrezygnował z objęcia funkcji dyrektora Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Radomsku

Cezary Bartnik zrezygnował z objęcia funkcji dyrektora Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Radomsku Fot. archiwum

Od wczoraj, 29 maja w przestrzeni publicznej pojawiły się informacje mówiące o rezygnacji Cezarego Bartnika ze stanowiska dyrektora (miał pełnić tę funkcję od 1 września) radomszczańskiego Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1. Społeczność tej szkoły bardzo mocno opowiadała się przeciw temu, by Bartnik został dyrektorem i stawała w obronie obecnej dyrektor placówki – Ewy Grodzickiej. Dziś, 30 maja od władz Powiatu Radomszczańskiego otrzymaliśmy oficjalne potwierdzenie rezygnacji.

- Cezary Bartnik, wybrany przez komisję konkursową na dyrektora Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Radomsku z dniem 29 maja zrezygnował z objęcia stanowiska - informuje Wioletta Bąk-Kempa, rzeczniczka Starostwa Powiatowego w Radomsku.

Wioletta Bąk-Kempa przytacza także treść oświadczenia przekazanego przez Cezarego Bartnika:

„W związku ze zmasowanym hejtem skierowanym przeciwko mojej osobie, w efekcie którego znalazłem się na zwolnieniu lekarskim oraz otrzymałem skierowanie do szpitala na oddział kardiologiczny, w trosce o swoje zdrowie oraz mając na uwadze zdrowie i dobro moich najbliższych, rezygnuję z ubiegania się o stanowisko dyrektora Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Radomsku oraz odmawiam przyjęcia powierzenia obowiązków dyrektora ZSP nr 1”.

Zgodnie z przepisami prawa oświatowego, konkurs na stanowisko dyrektora ZSP nr 1 w Radomsku zostanie rozpisany ponownie.

Przypomnijmy: Wieloletnia dyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Radomsku – Ewa Grodzicka z końcem sierpnia ma przestać pełnić swoją funkcję. Taką decyzję podjęła komisja konkursowa. Później została ona zatwierdzona przez Zarząd Powiatu Radomszczańskiego. Nowym, wyłonionym w konkursie dyrektorem „mechanika” od 1 września miał zostać Cezary Bartnik.

Z tą decyzją nie zgadzali się uczniowie, rodzice i nauczyciele ZSP 1, czemu wielokrotnie dawali wyraz. Na znak protestu przychodzili do szkoły ubrani na czarno, z plakietkami z hasłem „Mechanik murem za panią dyrektor”, protestowali na szkolnym boisku oraz publikowali oświadczenia. Chcieli, by szkołą nadal kierowała Ewa Grodzicka, która również startowała w konkursie.

Więcej o:
Cezary Bartnik zrezygnował z objęcia funkcji dyrektora Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Radomsku
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE