Centrum Kreatywności Vinci – nowy punkt na mapie Radomska

Centrum Kreatywności Vinci – nowy punkt na mapie Radomska

Na mapie Radomska pojawiło się nowe miejsce, w którym dzieci z naszego miasta w ciekawy i atrakcyjny sposób, mogą spędzić swój czas wolny. To miejsce to Centrum Kreatywności Vinci, które mieści się w centrum miasta, przy ulicy Krakowskiej 55. Centrum Vinci działa od września. Właściciele i twórcy Vinci chcieli, by powstało miejsce wyjątkowe, które oferowałoby coś, czego brakuje w naszym mieście. Centrum, w swoim założeniu, ma promować aktywną , otwartą i twórczą postawę wobec świata i rzeczywistości. Ma być miejscem, gdzie dzieci zdobywają nowe kompetencje i umiejętności, które będą przydatne nie tylko w dalszej edukacji szkolnej, ale i w życiu codziennym. A to wszystko przez ciekawą formę zajęć, które przebiegają w miłej i przyjaznej atmosferze.

Zgodnie ze swoją dewizą zajęcia w Vinci uczą, bawią i edukują

Na szczególną uwagę zasługują zajęcia z efektywnej nauki i kreatywnej matematyki. Pierwsze uczą dzieci koncentracji, umiejętności planowania pracy, kreatywnego i nieszablonowego rozwiązywania  problemów. Usprawniają w ten sposób proces nauki i zdobywania wiedzy. Drugie  rozwijają w dzieciach pasję do matematyki. Zajęcia wyrabiają w uczestnikach  umiejętność logicznego i abstrakcyjnego myślenia. Jest to nauka matematyki w praktyce poprzez zabawę i specjalnie przygotowane zestawy ćwiczeń.

Szczególną popularnością w Vinci cieszą się zajęcia twórcze Hand Made, związane z rękodziełem, rzemiosłem i sztuką. Hand Made i Majsterkowanie, wpisują się w modny obecnie trend DYI czyli „zrób to sam”  Z jednej strony to powrót do korzeni, zdobywanie praktycznych umiejętności, jak szycie, czy  stworzenie własnoręcznie różnych przedmiotów. Z drugiej strony wszelkie te aktywności zinterpretowane są w nowoczesny, aktualny sposób, zgodny z duchem ekologii i współczesną modą.  Ta forma zajęć jest nie tylko świetną zabawą dla dzieci, ale rozwija również koordynację ruchową i sprawność manualną. Fantastyczną twórczą formą spędzenia czasu są też zajęcia z Rysunku i Malowania. To profesjonalna nauka rysunku dla dzieci. Centrum w swojej ofercie ma także zajęcia twórcze dla najmłodszych Mali Odkrywcy skierowane do dzieci w wieku 4-7 lat.  W trakcie tych zajęć dzieci rozwijają kreatywność, zdolności artystyczne oraz wiedzę poprzez różne doświadczenia naukowe.

Centrum Vinci się rozwija!

Obecnie w Centrum Vinci odbywa się rekrutacja na nowe zajęcia Programowania. Zajęcia z programowania będą uczyć dzieci podstaw programowania i pisania prostych programów. Nowe zajęcia to także kreatywne zajęcia z informatyki Junior IT, które także zawierają elementy programowania, ale przede wszystkim zapoznają dzieci z programami graficznymi, tekstowymi oraz ciekawymi i przydatnymi aplikacjami internetowymi. Do nowych zajęć należeć będą także  zajęcia Matematyka bez Stresu, które są adresowane do dzieci, które mają trudności z matematyką. Na tych zajęciach dzieci w małych grupach będą razem z nauczycielką rozwiązywać aktualne trudności materiału ze szkoły, tak by nauka matematyki nie była kolejną dawką stresu dla dziecka i rodziców!

Psychologiczna pomoc dzieciom jest równie ważna!

W niedalekiej przyszłości Centrum Vinci rozpocznie zajęcia Treningu Umiejętności Społecznych dla dzieci, które mają trudności z nawiązywaniem kontaktów społecznych w grupie rówieśniczej, w szkole lub w przedszkolu. Ważne jest to szczególnie po okresie lock downu w czasie pandemii , gdy wiele dzieci źle zniosło okres izolacji. Zajęcia skierowane są także do dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Prowadzone będą przez wykwalifikowanych trenerów Treningu Umiejętności Społecznych TUS. Vinci to miejsce, w którym czas spędzony przez dziecko, będzie nie tylko pełen wrażeń i dobrych emocji, ale zaprocentuje na przyszłość!

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE