Budżet Obywatelski Województwa Łódzkiego. Wśród zwycięskich projektów są projekty z powiatu radomszczańskiego

Budżet Obywatelski Województwa Łódzkiego. Wśród zwycięskich projektów są projekty z powiatu radomszczańskiego Fot. Urząd Marszałkowski w Łodzi

Nowe boisko wielofunkcyjne, szlak rowerowy, a nawet oaza zieleni powstaną w przyszłym roku w ramach Budżetu Obywatelskiego „ŁÓDZKIE NA PLUS”. Zarząd Województwa Łódzkiego zatwierdził dziś (20 października) listę zadań do realizacji. Wybranych zostało 6 projektów wojewódzkich i 80 powiatowych. Są wśród nich również projekty, które będą realizowane na terenie powiatu radomszczańskiego, m.in. łąka kwietna.

W tej edycji budżetu obywatelskiego województwa łódzkiego mieszkańcy wybierali spośród 34 projektów wojewódzkich i 190 powiatowych. Tylko w Skierniewicach oraz powiecie łęczyckimi i wieruszowskim nie głosowano na zadania powiatowe, bo tam zgłoszone pomysły nie wyczerpywały kwoty przeznaczonej na realizację projektów. W 21 pozostałych powiatach Łódzkiego mieszkańcy głosowali zarówno na zadania zgłoszone do puli wojewódzkiej, jak i powiatowej.

W sumie oddanych zostało blisko 55 tys. prawidłowych głosów. Najwięcej, bo 3 358 uzyskało zadanie wojewódzkie pn. „Budowa boiska wielofunkcyjnego w Łowiczu – etap II”. Wśród zadań powiatowych największą ilość głosów – 2 267, uzyskało zadanie w puli powiatu piotrkowskiego pn. „Stresoodporni – cykl warsztatów psychologiczno-edukacyjno-sportowych dla mieszkańców powiatu piotrkowskiego”.

Najliczniej przy urnie stawili się mieszkańcy powiatów piotrkowskiego i sieradzkiego. W powiecie piotrkowskim zagłosowało na zadania powiatowe łącznie 8 136 osób, natomiast w sieradzkim – 7 275.

W tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego największym zainteresowaniem cieszyły się projekty o tematyce sportowo-turystycznej, upowszechniające kulturę i folklor regionu łódzkiego, ale również o charakterze ekologicznym, prozdrowotnym, dotyczące ochrony środowiska czy bezpieczeństwa publicznego.

Zwycięskie projekty z powiatu radomszczańskiego:

- Szlak rowerowy „Między Wartą a Pilicą” – etap I (koszt 40 tys. złotych)
- WAKACJE NA SPORTOWO (koszt 20 tys. 250 zł)
- Eko-warsztaty w szkołach podstawowych na terenie powiatu radomszczańskiego (koszt 40 tys. zł)
- Łąka kwietna w Radomsku (koszt 10 tys. 550 zł)

PEŁNA LISTA ZWYCIĘSKICH PROJEKTÓW

Więcej o:
budżet obywatelski województwa łódzkiego wyniki łąka kwietna radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE