Bodajbyś cudze dzieci uczył

Bodajbyś cudze dzieci uczył

To przysłowie chyba w tym wypadku nabiera podwójnego znaczenia, bo podobno na języku polskim można sobie połamać język.

W piątek 21 kwietnia  w godzinach od 8.30 do 14.30 w PSP nr 7 w Radomsku odbędzie się konferencja „Uczeń obcojęzyczny w polskiej szkole”. Jest ona adresowana do nauczycieli z radomszczańskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych, którzy pracują z uczniami obcojęzycznymi.

- Nie jest to łatwy język do nauki, chociaż nacjom słowińskim przychodzi to łatwiej - komentuje Agnieszka Nowakowska, nauczycielka języka polskiego w Publicznej Szkole Podstawowej nr 7 w Radomsku, współorganizatorka konferencji.

Co będzie tematem konferencji?

- Między innymi zamierzamy zachęcić uczestników do dyskusji na temat nauczania dzieci obcojęzycznych w kontekście edukacji szkolnej. Metod wzbogacenia wiedzy nauczycieli na temat nauczania języka polskiego jako obcego - dodaje Aleksandra Groszek-Solecka.

Gośćmi programu „W Temacie” w środę 19 kwietnia (godz. 19.45) na portalu Radomsko24.pl będą Aleksandra Groszek-Solecka oraz Agnieszka Nowakowska, nauczycielki z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7 w Radomsku, współorganizatorki konferencji „Uczeń obcojęzyczny w polskiej szkole”.

Więcej o:
w temacie irek staszczyk aleksandra groszek-solecka agnieszka nowakowska
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE