Blisko 8 mln złotych na drogowe inwestycje w Radomsku i powiecie radomszczańskim

Fot. Wojciech Bojdo

Samorządy z terenu powiatu radomszczańskiego otrzymają 7.789.052,80 zł dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na remont lub modernizację ponad 10 km dróg. O przyznaniu dotacji mówili na konferencji prasowej: poseł Anna Milczanowska, poseł Antoni Macierewicz oraz wicemarszałek województwa łódzkiego – Zbigniew Ziemba.

Podczas konferencji poseł Antoni Macierewicz podkreślał, że rząd Prawa i Sprawiedliwości jest pierwszym, który przekazuje tak duże wsparcie samorządom, takim jak powiat radomszczański.

- Żaden inny rząd do tej pory nie przekazał tak wielkich pieniędzy na wsparcie remontów dróg. Serdecznie dziękuję samorządowcom za wskazanie inwestycji, które są niezbędne do wykonania. Rząd jest gotów wspierać te potrzeby – mówi Antoni Macierewicz, poseł na Sejm RP (PiS).

- Ziemia Radomszczańska należy do znaczących w skali naszego regionu. Mieszkańcy Radomska oraz gmin powiatu radomszczańskiego mają prawo do tego, by żyć jak mieszkańcy dużych aglomeracji. Dlatego też po raz kolejny zostały przekazane przez premiera Mateusza Morawieckiego środki dla Ziemi Radomszczańskiej – dodał Zbigniew Ziemba, wicemarszałek województwa łódzkiego.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele samorządów, które otrzymały dofinansowanie. Dziękowali za przyznane dotacje i poinformowali, że będą ubiegać się o koleje środki. Z kolei poseł Anna Milczanowska zapewniła, że samorządy będą mogły korzystać również z innych rządowych programów, w ramach których przyznawane będą środki na modernizację obiektów zabytkowych.

Rządowe dofinansowanie zostanie przeznaczone na:

Powiat Radomszczański

- Remont drogi powiatowej nr 3916E odcinek Karczów – Zagórze

- Remont drogi powiatowej nr 3952E ul. Piłsudskiego w Radomsku

(łącznie 1 569 236,20 zł)

Miasto Radomsko

- Remont ul. Obrońców Westerplatte, ul. Stodolnej i ul. Wilsona (1 999 894 zł)

Gmina Gidle

- Przebudowa drogi gminnej w m. Borki, wraz ze skrzyżowaniem z drogą wewnętrzną dz. 501 obr. Gowarzów (247 705 zł)

Gmina Gomunice

- Przebudowa dróg na terenie Gminy Gomunice - ul. Włodzimierza Łuckiego w m. Chrzanowice, ul. Wojska Polskiego i ul. Dobryszyckiej w m. Gomunice oraz drogi w m. Paciorkowizna (1 902 748 zł)

Gmina Kodrąb

- Remont drogi gminnej w Konradowie (159 250 zł)

Gmina Ładzice

- Remont dróg gminnych w Jankowicach, Stobiecku Szlacheckim i Radziechowicach Drugich (1 320 001 zł)

Gmina Radomsko

- Remont ul. Południowej w m. Kietlin (489 434 zł)

Gmina Żytno

- Remont drogi gminnej nr 112076 E Mała Wieś gm. Żytno (100 785 zł)

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
radomsko powiat radomszczański inwestycje drogowe remont dróg dofinansowanie antoni macierewicz anna milczanowska zbigniew ziemba konferencja pis
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE