Blisko 130 km/h w terenie zabudowanym. Kierowca lexusa stracił prawo jazdy

Blisko 130 km/h w terenie zabudowanym. Kierowca lexusa stracił prawo jazdy Fot. KPP Radomsko

Prędkość to wciąż główna przyczyna wypadków drogowych, niestety często zakończonych tragicznie. Radomszczańscy policjanci zatrzymali prawo jazdy 41-letniemu mieszkańcowi gminy Kamieńsk, który w terenie zabudowanym jechał o 77 km/h za szybko.

Mundurowi dbając o bezpieczeństwo na drogach, szczególną uwagę zwracają na wykroczenia popełniane przez kierujących pojazdami. W codziennej służbie skupiają się między innymi na kontrolowaniu prędkości pojazdów oraz ujawnianiu wykroczeń będących najczęstszymi przyczynami wypadków drogowych.

- 20 listopada 2023 policjanci ruchu drogowego prowadzili pomiar prędkości na ulicy Krakowskiej w Radomsku. Po godzinie 19:00 zatrzymali kierowcę lexusa, który nie bacząc na to, że przejeżdża przez teren zabudowany, jechał z prędkością 127 km/h. Kierowca, którym okazał się 41-letni mieszkaniec gminy Kamieńsk, został ukarany przez policjantów mandatem w wysokości 5000 złotych oraz 15 punktów karnych. Teraz przez kolejne trzy miesiące nie będzie mógł kierować samochodem – mówi Dariusz Kaczmarek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Więcej o:
radomsko policja radomsko ulica krakowska zatrzymanie przekroczenie prędkości
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE