Bijatyka pod klubem w Radomsku. Kobiety z Ukrainy zgłosiły pobicie

Bijatyka pod klubem w Radomsku. Kobiety z Ukrainy zgłosiły pobicie Fot. Klaudia Gajda

11 marca ok. godz. 3.00 dyżurny radomszczańskiej Komendy Policji otrzymał zgłoszenie, że w jednym z lokali w Radomsku, doszło do awantury z udziałem kilku osób.

- Policjanci, którzy zostali wezwani na miejsce potwierdzili zdarzenie. Obecnie prowadzimy postępowanie w sprawie pobicia jednej z kobiet i uszkodzenia jej telefonu komórkowego. Sprawa ma charakter rozwojowy. Jesteśmy na etapie zabezpieczania monitoringu, przesłuchania świadków i ustalania wszelkich okoliczności, które pozwolą na wyjaśnienie przebiegu całego zdarzenia i właściwej oceny – mówi asp. Agnieszka Kropisz p.o. oficera prasowego KPP Radomsku.

Do naszej redakcji zgłosiły się kobiety narodowości ukraińskiej, które były uczestniczkami tego zajścia i uważają się za poszkodowane w wyniku awantury. Panie twierdzą, że sprawa ma podtekst narodowościowy.

- Byłyśmy w klubie, widziałam, że jakaś para zatrzymała inną dziewczynę. Myślałam, że dzieje się jej krzywda, więc zapytałam czy jej jakoś pomóc. Nic nie odpowiedziała, zapytałam drugi raz. Od tej pary usłyszałam, żebym spier… Później jedna z dziewczyn złapała mnie za włosy i pociągnęła ze schodów. Ochroniarze rozdzielili nas. Używali co do mnie bardzo dużej siły, kopali mnie. Później byłyśmy przed klubem i znów rozpoczęła się szarpania. Jeden z ochroniarzy rzucił moją koleżankę na ziemię i rozcięła głowę. Ma założone szwy. Wyzywali nas tam, żebyśmy wracały na Ukrainę, że Polacy płacą na nas podatki i usłyszałyśmy w naszym kierunku wiele niecenzuralnych słów. To mi się w głowie nie mieści, że można tak kogoś pobić, wyzwać. Ja mieszkam w Polsce już kilka lat, mam tu wielu przyjaciół i nie sądziłam, że spotka mnie coś takiego – mówiła jedna z kobiet, która chce zachować anonimowość.

Szpital Powiatowy w Radomsku potwierdza, iż z piątku na sobotę do SOR trafiły dwie osoby z tego wydarzenia.

- Osoby te zostały przyjęte w części zabiegowej, została im udzielona pomoc medyczna, wykonano diagnostykę obrazową, po krótkotrwałej obserwacji zostały zwolnione do domu. Obrażenia nie były na tyle poważne by osoby te pozostały w szpitalu – mówi Przemysław Drozdek ze Szpitala Powiatowego w Radomsku.

Właściciel klubu potwierdza, że klientki pubu zaczęły się kłócić w środku lokalu i zostały z niego wyprowadzone. Dalej doszło między nimi do rękoczynów przed lokalem. Właściciel zaprzecza, jakoby ochrona użyła niestosownej siły co do pań i chamsko się wobec nich zachowywała. 

Więcej o:
bijatyka ukraina ukraina radomsko policja pobicie pobicie radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE