Bieg uliczny w Radomsku: „Szansa na 5”

Bieg uliczny w Radomsku: „Szansa na 5”

Ruszyły zapisy do biegu ulicznego „Szansa Na 5 Trzeźwo – Zdrowo – Sportowo”. W sobotę 2 grudnia, będzie można wystartować na dystansie 1 lub 5 kilometrów.

Celem biegu jest reklama biegania jako formy czynnego wypoczynku i rekreacji ruchowej, popularyzacja imprez i wydarzeń promujących spędzanie wolnego czasu bez używek oraz integracja środowisk biegaczy i abstynenckich.

Bieg rodziny na dystansie 1 km, odbędzie się na terenie parku Solidarności. Natomiast trasa biegu głównego na dystansie 5 km, wiedzie ulicami Armii Krajowej, Starowiejską, św. Jadwigi Królowej, Jagiellońską, Piastowską, Leszka Czarnego i meta w parku Solidarności.

Przed biegiem, organizatorzy zapraszają na liczne prelekcje (od godz. 10.30 do 13.30) do I Liceum Ogólnokształcącego. Tutaj będzie można wysłuchać ultramaratończyka (trzeźwego alkoholika), którego pasja biegania, pozwoliła wyjść z nałogu, dietetyka sportowego na temat obniżenia wydolności organizmu poprzez spożywanie alkoholu i innych używek u sportowców amatorów. Nieco więcej o negatywnych skutkach spożywania alkoholu w sporcie amatorskim opowie zaproszony psycholog. Na koniec zaplanowano prelekcję fizjoterapeuty „Jak biegać zdrowo”.  

Zapisy do biegów i szczegółowy program w tym miejscu.

Organizatorem wydarzenia jest Klub Wzajemnej Pomocy "SZANSA". Patronat sportowy: Biegacze w Radomsku. Patronat medialny: portal Radomsko24.pl.

Zadanie finansowane ze środków Urzędu Miasta Radomska. 

Więcej o:
bieg bieg radomsko klub szansa
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE