Bezpłatne badania mammograficzne dla kobiet w listopadzie w Radomsku

Bezpłatne badania mammograficzne dla kobiet w listopadzie w Radomsku

Czy urodziłaś się w latach 1950 – 1969? Zbadaj się i zyskaj spokój! Zachęć do badania bliskie osoby w podobnym wieku. Lux Med po raz kolejny zaprasza panie w wieku 50-69 lat na bezpłatne badania mammograficzne w ramach programu profilaktyki raka piersi finansowanego przez NFZ.

W badaniu mogą wziąć udział panie w wieku 50-69 lat, które są ubezpieczone, nie są leczone z powodu raka a także:

- nie miały  wykonywanej mammografii w ramach programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy;
- lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.

Mobilna pracownia mammograficzna LUX MED będzie oczekiwała na panie w Radomsku 22 listopada w godzinach od 8.00 do 15.00 przy straży pożarnej ul. Żeromskiego 19.

Wymagana jest wcześniejsza rejestracja pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/FORMULARZ. W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym należy przygotować dowód osobisty.

Badanie nie wymaga skierowania lekarskiego. Trzeba zabrać ze sobą zdjęcia z poprzednich mammografii.

Badania wykonywane są w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi nadzorowanego przez Ministerstwo Zdrowia i refundowanego przez NFZ.

Przypominamy również o spotkaniu integracyjnym dla  kobiety po i w trakcie leczenia raka piersi, które organizowane jest przez OmeaLife w Radomsku, w sobotę 9 listopada, kawiarnia Kofeina, godzina 16.00.

Czytaj więcej: Spotkanie integracyjne, które daje siłę

Więcej o:
mammografia badanie radomsko mammografia radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE