Bezpieczny senior w cyberprzestrzeni

Bezpieczny senior w cyberprzestrzeni Fot. KWP w Łodzi

Korzystanie z sieci internet niesie za sobą liczne niebezpieczeństwa dla nieświadomych zagrożeń użytkowników. Dlatego też funkcjonariusze KWP w Łodzi prowadzą liczne spotkania, podczas których przedstawiają najczęstsze zagrożenia, jakie czyhają na seniorów oraz porady, jak nie dać się oszukać.

3 marca 2023 roku policjanci Wydziału Prewencji KWP w Łodzi przeprowadzili spotkanie profilaktyczno-edukacyjne dla osób zrzeszonych w II Łódzkim Oddziale Stowarzyszenia Dzieci Wojny w Polsce.

Stowarzyszenie integruje środowiska osób, które w okresie II wojny światowej doznały represji i krzywd ze strony okupantów. Licznie zgromadzeni słuchacze uzyskali informacje jak chronić się przed oszustwami pod tzw. legendą np. „na wnuczka”. Usłyszeli o zjawisku spoofingu telefonicznego, który polega na podszywaniu się pod dowolny numer lub nazwę kontaktu w telefonie.

Mundurowi uwrażliwiali wszystkich na oszustwa z użyciem SMS-ów, między innymi na niedopłatę za różnego rodzaju media. Funkcjonariusze omówili również metody oszustw na BLIK-a i inne zagrożenia czyhające w cyberprzestrzeni. Przypomnieli o bezpiecznych zachowaniach w domu, na ulicy, w sklepie, przy bankomacie i w środkach komunikacji miejskiej.

Na zakończenie spotkania zaprezentowali funkcjonalność Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, mającej wpływ na podnoszenie bezpieczeństwa społeczności lokalnych. Przedstawili także praktyczne możliwości jakie oferuje aplikacja mobilna „Moja Komenda”.

W wydarzeniu wzięło udział blisko 100 osób.

Więcej o:
Bezpieczny senior w cyberprzestrzeni
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE