Bełchatów: wypełnij ankietę, pomóż w przygotowaniu strategii

Bełchatów: wypełnij ankietę, pomóż w przygotowaniu strategii Fot. UM Bełchatów

Z jakimi najczęściej kłopotami borykają się bełchatowianie? Jak skutecznie wspierać rodziny z trudnościami, których nie są w stanie przezwyciężyć samodzielnie? Miasto pracuje nad nową strategią rozwiązywania problemów społecznych. Aby ją opracować potrzebne są informacje od mieszkańców. Dlatego magistrat zwraca się do bełchatowian z prośbą o wypełnienie anonimowej ankiety online. Będzie ona dostępna do poniedziałku, 16 listopada 2020 r.

Dotychczasowa Strategia Rozwiązywania Problemów Społecznych Bełchatowa wkrótce wygaśnie. Dlatego magistrat pracuje nad nowym dokumentem. Ma on wskazywać kierunki działań, jakie będzie podejmować miasto, by pomagać osobom borykającym się różnymi trudnościami. Mowa m.in. o bezrobociu, ubóstwie, uzależnieniach, przemocy w rodzinie. Zaplanowane zadania mają być realizowane przez trzy najbliższe lata – od 2021 do 2023 roku.

- Przygotowanie strategii podzielone jest na etapy. Pierwszy zakłada sporządzenie diagnozy sytuacji społecznej. To znaczy musimy wyodrębnić konkretne problemy społeczne, jakie występują w Bełchatowie. Znając je będziemy mogli podjąć decyzję w jakim kierunku mają pójść działania miasta. Co trzeba zrobić, aby pomóc osobom potrzebującym wsparcia. Dlatego tak ważna jest dla nas opinia mieszkańców – mówi Iwona Nowak, dyrektor Wydziału Spraw Społecznych w bełchatowskim magistracie.

– Aby zidentyfikować te problemy przygotowana została specjalna ankieta. Zawiera około siedemdziesięciu różnych pytań. Co ważne jest anonimowa i nie trzeba wychodzić z domu, aby się z nią zapoznać. Wystarczy wejść na konkretną a stronę internetową. Prośbę o jej wypełnienie kierujemy do wszystkich bełchatowian. Dzięki temu będziemy mogli realnie spojrzeć na problemy miasta –– dodaje dyrektor Iwona Nowak.

Ankieta dostępna jest na stronie internetowej www.belchatow-mieszk.webankieta.pl. Zapoznanie się z nią zajmuje zaledwie kilka minut. Nie trzeba podawać imienia i nazwiska. Uzyskane w ten sposób informacje posłużą tylko do opracowania wspomnianej diagnozy lokalnych zagrożeń i zaplanowania działań profilaktycznych. Wszystkie informacje będą analizowane wyłącznie statystycznie.

Ankietę można wypełniać do poniedziałku, 16 listopada 2020 r.

(info: UM Bełchatów)

Więcej o:
bełchatów urząd miasta bełchatów ankieta strategia
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE