Bełchatów: Wbita pierwsza łopata pod budowę fabryki

Bełchatów: Wbita pierwsza łopata pod budowę fabryki Fot. UM Bełchatów

Ruszyła budowa nowej fabryki w bełchatowskiej strefie przemysłowej. W czwartek, 6 maja, wbito pierwszą łopatę pod inwestycję. DS Smith chce rozpocząć produkcję proekologicznych opakowań z tektury w pierwszym kwartale 2022 r. Firma ma zapewnić 200 nowych miejsc pracy. Koszt przedsięwzięcia szacowany jest na ok. 250 mln zł.

Na prawie trzynastohektarowej działce powstanie nowoczesna fabryka o powierzchni 37 tys. mkw. W nowym zakładzie będą produkowane najwyższej jakości opakowania z tektury falistej m.in. ekspozycyjne, transportowe, dedykowane sprzedaży e-commerce oraz przemysłowe. Wszystkie produkty będą dopasowane do indywidualnych wymagań klientów oraz spełniające ambitne cele środowiskowe.

- Naszym celem jest zbudowanie jednej z najnowocześniejszych fabryk opakowań z tektury falistej w Europie – komentuje prezes DS Smith Polska, Krzysztof Sadowski. 

Co siódme opakowanie tekturowe w Europie i co dziesiąte w Polsce produkowane jest przez DS Smith. Każdego dnia z polskich fabryk wyjeżdża 3,5 miliona tekturowych opakowań. Wkrótce produkcja ruszy i w Bełchatowie.

- Atutami tej lokalizacji są dogodne logistycznie położenie, właściwości terenu, który spełnia oczekiwania inwestycyjne oraz dobry dialog z władzami Bełchatowa. Miasto jest dobrze skomunikowane z polską siecią dróg krajowych i autostrad - przyznaje prezes DS Smith Polska, Krzysztof Sadowski.

- Każda z firm otwierająca swój biznes w bełchatowskiej strefie przemysłowej otrzymuje indywidualnego opiekuna inwestycji. Jesteśmy otwarci na sugestie i gotowi na współpracę z przedsiębiorcami, którzy biznesowo chcą zawiązać się z Bełchatowem - mówi Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa. 

Dla mieszkańców miasta i okolic to szansa na pracę i rozwój w nowoczesnej i rozwijającej się firmie o światowym zasięgu.

- Dla nas istotne jest to, że w Bełchatowie, w naszej strefie przemysłowej uruchomiona zostanie nowa fabryka, prowadzona przez firmę o ugruntowanej pozycji biznesowej. Ważne dla nas są nowe miejsca pracy, a te zapewni DS Smith – podkreśla prezydent Bełchatowa, Mariola Czechowska. 

Docelowo w Bełchatowie będzie pracowało ponad 200 osób. To jednak nie wszystko bowiem kolejnych 100 znajdzie pracę w firmach, które będą współpracowały z DS Smith. W fabryce będą potrzebne osoby o różnych kompetencjach i doświadczeniu. Mowa np. o operatorach maszyn produkcyjnych, inżynierach produkcji i utrzymania ruchu, jak też specjalistach w obszarze sprzedaży i rozwoju biznesu. Jak deklaruje DS Smith większość osób, które znajdą pracę w fabryce opakowań, będzie pochodziła z Bełchatowa i okolic. Firma zapewnia m.in. szkolenia oraz proces wdrożenia w obowiązki każdego z nowo zatrudnionych pracowników.

Proces rekrutacyjny już trwa. Osoby zainteresowane mogą już dziś przesłać swoje CV na adres: rekrutacja@dssmith.com oraz na bieżąco śledzić oferty pracy na stronie inwestora.

(info: UM Bełchatów)

Więcej o:
bełchatów fabryka ds smith
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE