Bełchatów: ul. Kwiatowa do kompleksowego remontu

Bełchatów: ul. Kwiatowa do kompleksowego remontu Fot. UM Bełchatów

Ta informacja ucieszy wielu mieszkańców Bełchatowa. Już za kilka miesięcy ruszy gruntowny remont ulicy Kwiatowej. Ponad połowę potrzebnych na ten cel pieniędzy pochodzić będzie z puli rządowych projektów, wspierających lokalne inwestycje. Pozostałą część pokryje ze środków własnych miasto oraz powiat.

Ulica Kwiatowa choć, jest w zarządzie dróg powiatowych, biegnie przez centrum miasta i wymaga gruntownego remontu.

- Porozumieliśmy się z powiatem i podjęliśmy decyzję, że dotacja, którą nam przyznano, wydamy właśnie na ten cel. Chcemy, by Bełchatów był dobrze skomunikowany, z utrzymanymi w należytym stanie drogami. Otrzymaliśmy już zezwolenia na przeprowadzenie tej inwestycji i przygotowujemy się do ogłoszenia przetargu – mówi prezydent Bełchatowa, Mariola Czechowska.

Całość kosztować będzie ponad 6 mln zł. Miasto z wkładu własnego dołoży 1 380 000 zł, powiat 750 000 zł. Reszta pochodzić będzie z funduszy lokalnych przekazanych przez rząd. Remont przeprowadzony będzie na odcinku od ronda Józefa Wybickiego do skrzyżowania z 1-go Maja.

Kompleksowa przebudowa ulicy Kwiatowej prowadzona będzie w dwóch etapach. W 2021 roku wykonane zostaną wszystkie prace związane z instalacjami. Zrobione będą między innymi kanalizacje wodna i deszczowa, sieć wodociągowa i ciepłownicza oraz rozwiązane zostaną kolizje elektro-energetyczne.

- To bardzo ważna inwestycja dla infrastruktury drogowej w mieście. Cieszę się, że będziemy mogli ją przeprowadzić - podkreśla wiceprezydent Dariusz Matyśkiewicz.

Na 2022 rok zaplanowano przebudowę samej drogi. Zakres prac będzie duży. Oprócz nawierzchni wylanej na wykorytowanym i utwardzonym podłożu, Kwiatowa zyska też nowe chodnik, a po stronie wschodniej ścieżkę rowerową.

- Chcemy przy okazji tak dużej inwestycji ułatwić komunikację, by rozładować ruch w godzinach szczytu. Dlatego skrzyżowanie zostanie przebudowane, a z ulicy Kwiatowej w 1-go Maja wydzielony zostanie prawoskręt – informuje wiceprezydent Matyśkiewicz.

Obecnie miasto przygotowuje przetarg, który wyłoni wykonawcę tego ważnego dla Bełchatowa projektu.

(info: UM Bełchatów)

Więcej o:
bełchatów urząd miasta bełchatów ulica kwiatowa remont inwestycja
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE