Bełchatów: trwa pozimowa naprawa bełchatowskich dróg

Bełchatów: trwa pozimowa naprawa bełchatowskich dróg Fot. UM Bełchatów

Na miejskich ulicach pracują drogowcy, którzy zajmują się pozimową naprawą dróg. Lista miejsc, w których pracują jest na bieżąco aktualizowana.

Zima, intensywne opady śniegu, a także następujące po nich gwałtowane wzrosty temperatury to główne przyczyny pogorszenia jakości nawierzchni dróg. W połowie lutego w Bełchatowie rozpoczął się coroczny, pozimowy przegląd nawierzchni bełchatowskich ulic. W terenie pracują drogowcy, którzy na bieżąco łatają ubytki.

Roboty prowadzone są sukcesywnie. W pierwszej kolejności naprawiana jest nawierzchnia asfaltowa głównych ciągów komunikacyjnych, następnie ekipy pojawią się na osiedlach. W przypadku dróg gruntowych, naprawy będą mogły ruszyć, przy sprzyjających warunkach pogodowych, na początku marca.

Jak zaznaczają pracownicy Wydziału Inżynierii i Ochrony Środowiska w bełchatowskim magistracie, wiosenne deszcze również mogą uwydatnić różnego rodzaju braki w jezdniach, których pierwotnie nie dało się zauważyć. Stąd lista, gdzie ekipy powinny się jeszcze pojawić, uzupełniania jest na bieżąco.

(info: UM Bełchatów)

Więcej o:
bełchatów urząd miasta bełchatów łatanie dziur zima
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE