Bełchatów: Świąteczne paczki trafią do potrzebujących

Bełchatów: Świąteczne paczki trafią do potrzebujących Fot. UM Bełchatów

Do ponad 130 osób, strażacy ochotnicy z bełchatowskiego OSP dostarczą wigilijne potrawy. W tym roku, ze względu na obostrzenia związane z pandemią koronawirusa, nie będzie tradycyjnej Miejskiej Wigilii na placu Narutowicza. Najubożsi Wigilię przygotują sami z dań, które dostarczą im druhowie.

Co roku w okresie poprzedzającym Boże Narodzenie dla mieszkańców, osób samotnych i najuboższych organizowana była Miejska Wigilia, przy współpracy z dziekanem dekanatu bełchatowskiego ks. Zbigniewem Zgodą oraz druhami OSP.

- Wspólne kolędowanie, łamanie się opłatkiem i spotkania przy wigilijnym stole z mieszkańcami to dla mnie osobiście bardzo ważne wydarzenie. Niestety w tym roku, ze względów epidemiologicznych nie możemy zorganizować Miejskiej Wigilii – mówi prezydent Mariola Czechowska.

- Zawsze są to wyjątkowe chwile. Jesteśmy tu razem, dzielimy się dobrym słowem, pełnym życzliwości i natchnienia. To także czas dzielenia się zwłaszcza z tymi, którzy są w potrzebie, przeżywają trudne chwile czy czują się samotni - mówił podczas tych spotkań ks. dziekan Zbigniew Zgoda

Dla najuboższych miasto przygotowało tym razem inną formę pomocy. Druhowie z OPS Bełchatów dostarczą potrzebującym paczki. Podobnie było w tym roku w Wielkanoc, gdzie również ze względu na obostrzenia nie można było zorganizować tradycyjnego śniadania.

- Wigilię oraz Śniadania Wielkanocne organizujemy na zlecenie Urzędu Miasta od pierwszej edycji. W tym roku przygotujemy paczki, które trafią do 130 osób - mówi Krzysztof Franczyk naczelnik OPS Bełchatów.

Paczki będą rozwożone 23 grudnia od godziny 11.00. Znajdą się w nich tradycyjne potrawy jak barszcz czerwony, smażona ryba, pierogi z kapustą i grzybami, kapusta z grochem, a także opłatek. Dodatkowo będą w nich również wędlina i pieczywo.

Potrawy na świąteczny stół przekazane zostaną podopiecznym Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Środowiskowego Domu Samopomocy, Schroniska dla Osób Bezdomnych oraz tych, którzy tymczasowo przebywają w ogrzewanych kontenerach ustawionych na terenie miasta.

(info: UM Bełchatów)

Więcej o:
bełchatów osp bełchatów święta boże narodzenie paczki osoby potrzebujące
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE