Bełchatów: (Retro)Książkomat - nowa usługa biblioteki

Bełchatów: (Retro)Książkomat - nowa usługa biblioteki Fot. UM Bełchatów

Chcesz wypożyczyć lub oddać książkę do Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Bełchatowie? Skorzystaj z (Retro)Książkomatu. Zasada jest prosta – wystarczy telefonicznie zamówić interesujący nas wolumin i w ustalonym czasie odebrać go ze skrytki.

(Retro)Książkomat to, obok „Książki z dostawą do domu”, kolejny pomysł Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Bełchatowie i udogodnienie dla czytelników w czasie pandemii. Jak tłumaczy Edyta Jasińska - dyrektor placówki, chodzi o taką organizację pracy biblioteki, by jak najbardziej zminimalizować rozprzestrzenianie się COVID-19.

- To rodzaj bezkontaktowej wypożyczalni. Przygotowane dla czytelnika książki zostaną włożone do szafki, obok której wiszą zdezynfekowane wcześniej kluczyki. Wystarczy otworzyć odpowiednią skrytkę, włożyć do niej książki, które były wcześniej wypożyczone i zabrać nowe. Następnie trzeba będzie kluczyk wrzucić do specjalnie przygotowanego koszyczka. I to wszystko – dodaje dyrektor Jasińska.

Mieszkańcy, którzy chcieliby skorzystać z tej formy wypożyczenia, muszą się wcześniej skontaktować telefonicznie z biblioteką. Po złożeniu zamówienia, czytelnik otrzyma numer skrytki do jednej 21 szafek stojących przy wejściu do biblioteki głównej. To właśnie tam czekać będą przygotowane przez pracowników pozycje. Zwrot woluminów odbywać się będzie w podobny sposób.

Wszelkie informacje na temat (Retro)Książkomatu uzyskać można dzwoniąc pod jeden ze wskazanych numerów telefonu:

  • czytelnia dla dorosłych44 635 03 17, tel. kom. 516 355 804,
  • czytelnia dla dzieci44 635 03 18, tel. kom. 506 681 843.

To nie jedyne udogodnienie, jakie przygotowała biblioteka. Seniorzy 75+ oraz osoby niepełnosprawne mogą zamówić „Książkę z dostawą do domu”. Aby wyrazić chęć skorzystania z tej propozycji, wystarczy zadzwonić pod nr 44 632 28 71 i zgłosić taką chęć. Co ważne, jeśli mieszkańcy zainteresowani taką formą wypożyczenia woluminów nie są jeszcze czytelnikami biblioteki, podczas pierwszej wizyty domowej zostaną do niej zapisani.

(info: UM Bełchatów)

Więcej o:
bełchatów biblioteka bełchatów retro książkomat
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE