Bełchatów: podaruj komputer uczniom. MOPS organizuje zbiórkę

Bełchatów: podaruj komputer uczniom. MOPS organizuje zbiórkę Fot. UM Bełchatów

Masz sprawny, ale niepotrzebny ci już komputer, tablet, zestaw słuchawkowy albo inne tego typu urządzenia? Możesz je podarować potrzebującym dzieciom. Wystarczy skontaktować się z bełchatowskim MOPS-em i ustalić szczegóły. Akcja potrwa do 10 grudnia.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej ruszył z kolejnym projektem. Mowa o akcji „Daj szansę dziecku w nauce online”. Chodzi w niej o to, aby zebrać dla potrzebujących uczniów – podopiecznych MOPS-u – komputery oraz inne tego typu urządzenia. Szczególnie potrzebne są im one teraz w czasie nauki zdalnej, ale także na co dzień. Coraz więcej młodzieży do nauki wykorzystuje bowiem różne aplikacje czy programy. Pomóc może każdy, kto chciałby podarować taki sprzęt.

- Prowadzimy zbiórkę laptopów, komputerów stacjonarnych, tabletów, ale też monitorów, klawiatur, myszek. Można również przekazać kamerki, zestawy słuchawkowe oraz inne urządzenia, które umożliwią podłączenie się do Internetu i zdalną naukę – mówi Mirosława Ciesielska, koordynator projektu w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Bełchatowie.

Wymagania sprzętowe nie są wygórowane. Musi on po prostu działać i dawać możliwość obsługi podstawowych programów.

– Komputery i inne urządzenia trafią do najbardziej potrzebujących dzieci, które objęte są pomocą MOPS-u. Zanim ruszyliśmy z projektem robiliśmy rozeznanie wśród naszych klientów. Wiemy, że są osoby czekające na taką pomoc – dodaje Mirosława Ciesielska z MOPS-u podkreślając jednocześnie, że przekazane im urządzenia zostaną u podopiecznych placówki na stałe.

– W ten sposób chcemy, aby w nauce mieli oni równe szanse z innymi. Dziś niemal na każdym kroku potrzebny jest dostęp do komputera. Wiele aplikacji, programów, stron internetowych pomaga w nauce czy poszerzaniu wiedzy – wyjaśnia Mirosława Ciesielska.

Pierwsi chętni do przekazania sprzętu już są. Teraz MOPS czeka na kolejnych darczyńców. Zgłaszać się można do 10 grudnia. Aby umówić szczegóły trzeba skontaktować się z koordynatorem akcji pod nr tel. 798 910 109 (w godz. 8:00-14:00).

(info: UM Bełchatów)

Więcej o:
bełchatów mops bełchatów komputery zbiórka zbiórka komputerów uczniowie nauka
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE