Bełchatów: Podaruj komputer potrzebującym dzieciom

Bełchatów: Podaruj komputer potrzebującym dzieciom Fot. UM Bełchatów

Bełchatowski MOPS ruszył z kolejną zbiórką laptopów, tabletów i innych akcesoriów komputerowych. Jeśli więc masz sprawne, ale niepotrzebne ci już urządzenia tego typu, przekaż je właśnie do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Zebrany w ten sposób sprzęt trafi do potrzebujących dzieci.

Wszystko w ramach akcji „Daj dziecku szansę w nauce online”. To już jej druga edycja, w ubiegłorocznej zbiórce udało się wesprzeć 24 uczniów z bełchatowskich szkół podstawowych.

– Bardzo dziękujemy wszystkim darczyńcom. Zgromadzony sprzęt trafił już do naszych podopiecznych. Dla dzieci to wielka radość – mówi Mirosława Ciesielska, koordynator projektu w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Bełchatowie.

– Kilkanaście osób wciąż jeszcze czeka na pomoc w tym zakresie. Dlatego ponownie zwracamy się do państwa z prośbą o przejrzenie swoich domowych zasobów. Może znajdują się w nich komputery, laptopy, tablety, kamerki, zestawy słuchawkowe lub inne tego typu urządzenia, które nie są już Państwu potrzebne, zaś naszym podopiecznym ułatwią zdalną naukę – dodaje Ciesielska.

Pomóc może każdy, kto chciałby podarować takie urządzenia. Wymagania sprzętowe nie są wygórowane. Musi on po prostu działać i dawać możliwość obsługi podstawowych programów.

– Komputery i inne urządzenia trafią do najbardziej potrzebujących dzieci, które objęte są pomocą MOPS-u. W ten sposób chcemy, aby w nauce mieli oni równe szanse z innymi. Dziś niemal na każdym kroku potrzebny jest dostęp do komputera. Wiele aplikacji, programów, stron internetowych pomaga w nauce czy poszerzaniu wiedzy – dodaje Mirosława Ciesielska z MOPS-u podkreślając jednocześnie, że przekazane im urządzenia zostaną u podopiecznych placówki na stałe.

Zbiórka potrwa do 30 kwietnia. Aby umówić szczegóły trzeba skontaktować się z koordynatorem akcji pod nr tel. 798 910 109 (w godz. 8:00-14:00).

(info: UM Bełchatów) 

Więcej o:
bełchatów mops bełchatów komputery zbiórka zbiórka komputerów uczniowie nauka
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE