Bełchatów: plac zabaw na os. Budowlanych gotowy

Bełchatów: plac zabaw na os. Budowlanych gotowy Fot. UM Bełchatów

Koparka, huśtawka ważka, karuzela i czworościan wspinaczkowy – to tylko część zabawek, jakie zamontowane zostały na zmodernizowanym właśnie placu zabaw na os. Budowlanych w okolicy bloków nr 10 i 12. Przebudowa obiektu kosztowała magistrat blisko 300 tys. zł.

Modernizacja placu zabaw objęła całkowitą wymianę wyposażenia. Miejsce starych zestawów zabawowych i stołu do tenisa zajęły teraz dwie strefy. W pierwszej – piaszczystej znajdują się huśtawka, koparka, piaskownica oraz bujak piłka. Z kolei w drugiej – z nawierzchnią poliuretanową – do dyspozycji dzieci są duży zestaw zabawowy, karuzelę z rowerkami oraz czworościan wspinaczkowy. Huśtawka ważka, bujak quad, most linowy z talerzami oraz tablice do gry w kółko i krzyżyk – to kolejne elementy zamontowane w tej strefie. Plac zabaw na os. Budowlanych wyposażony jest także w małą architekturę, czyli ławki i kosze na śmieci. Wszystkie prace kosztowały miasto blisko 300 tys. zł.

– Wśród zamontowanych zabawek jest kilka takich, których nie spotkamy na innych bełchatowskich placach, mowa m.in. o koparce, ściance wspinaczkowej czy karuzeli napędzanej siłą własnych nóg – mówi wiceprezydent Bełchatowa Dariusz Matyśkiewicz.

- Mamy nadzieję, że zmodernizowany plac zabaw na os. Budowlanych będzie cieszył się dużym zainteresowaniem wśród najmłodszych mieszkańców – dodaje Matyśkiewicz.

W tym roku modernizowane mają być jeszcze dwa miejskie place zabaw. Pierwszy z nich na os. Przytorze przy ul. Paderewskiego, drugi w Grocholicach przy ul. Tkackiej. Obydwa zadania są zwycięskimi projektami siódmej edycji Budżetu Obywatelskiego Bełchatowa.

(info: UM Bełchatów)

Więcej o:
bełchatów urząd miasta bełchatów osiedle budowlanych plac zabaw
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE