Bełchatów: Masz zbędne meble? Przekaż je schronisku

Bełchatów: Masz zbędne meble? Przekaż je schronisku Fot. UM Bełchatów

W Schronisku dla Osób Bezdomnych w Bełchatowie kończy się remont kilku pomieszczeń, w których na co dzień przebywają osoby potrzebujące. Pozostało jeszcze wyposażanie kilku sal, a w tym pomóc mogą bełchatowianie. Każdy, kto posiada nieużywane meble w dobrym stanie, może przekazać je do placówki.

Pojedyncze tapczany, szafy, stojące i wiszące szafki, komody, zamykane regały – tego typu meble przydadzą się najbardziej. Chodzi przede wszystkim o to, żeby przebywający w schronisku mieli, na czym spać i gdzie trzymać swoje prywatne rzeczy. Można też przywozić niewielkie stoliki lub ławy, a także krzesła. Organizując pomoc dla placówki, pamiętać jednak trzeba, że pomieszczenia są nieduże i meble większych gabarytów, jak narożniki, rozkładane wersalki i fotele, duże stoły, pufy, po prostu się w nich nie zmieszczą.

- Stare sprzęty po wielu latach użytkowania musieliśmy wyrzucić, bo po prostu nie nadawały się już do użytku, były bardzo zniszczone i przestały spełniać swoją podstawową funkcję. Pokoje trzeba zatem umeblować od nowa – mówi zastępca kierownika schroniska Ewa Paradecka.

Dlatego też placówka zwraca się z prośbą do mieszkańców i ludzi dobrej woli o pomoc w wyposażeniu kilku pomieszczeń, które wcześniej zostały odświeżone, odgrzybione i pomalowane. Wszystko po to, by jak najlepiej przygotować się do kolejnego sezonu jesienno-zimowego. Na darczyńców pracownicy placówki czekają każdego dnia w godz. 9:00-20:00.

- Lato to najlepszy moment na różne prace porządkowe. W okresie wakacyjnym w placówce przebywa zdecydowanie mniej osób, łatwiej więc wszystko zorganizować. Obecnie są u nas 22 osoby, jesienią i zimą liczba ta podwaja się – dodaje Ewa Paradecka.

Więcej informacji uzyskać można bezpośrednio w Schronisku dla Osób Bezdomnych pod numerem telefonu 698 886 121.

(info: UM Bełchatów)

Więcej o:
bełchatów schronisko dla osób bezdomnych
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE