Bełchatów: Giganty Mocy zapraszają po przerwie

Bełchatów: Giganty Mocy zapraszają po przerwie Fot. UM Bełchatów

Dobra wiadomość dla wszystkich, którzy chcieliby odwiedzić bełchatowskie Giganty Mocy. Po kilkumiesięcznej przerwie spowodowanej koronawirusem muzealna ekspozycja znów jest czynna. Na zwiedzających czeka większość z interaktywnych eksponatów i nowe, bezpieczne zasady zwiedzania.

Od 10 lipca do końca sierpnia interaktywną wystawę w PGE Gigantach Mocy zwiedzać można od wtorku do niedzieli w godz. 10:00-16:00. Ostatnie wejście zaplanowane jest na godz. 15:00. Bilet najlepiej kupić online, ale można też zrobić to bezpośrednio w kasie, gdzie zapłacimy kartą. Jednorazowo na wystawie przebywać może nie więcej niż 45 osób, a dla zapewnienia bezpieczeństwa zwiedzanie odbywa się w maksymalnie 5-osobowych grupach. Wejścia rozłożone są w czasie – zwiedzający wchodzą co 10 minut.

Są też inne zasady, które służyć mają zwiększeniu bezpieczeństwa zwiedzających i pracowników. Przede wszystkim pamiętać trzeba o zasłanianiu ust i nosa, dezynfekcji dłoni przed wzięciem każdego eksponatu, a także korzystaniu z własnych słuchawek. To ważne, ponieważ żeby dowiedzieć się czegoś więcej o ekspozycji, skorzystać trzeba z audioprzewodnika, na czas epidemii wejścia z przewodnikiem zostały bowiem zawieszone. Ci, którzy zapomną lub nie mają własnych słuchawek, nie muszą się jednak martwić, będą mogli taki sprzęt wypożyczyć na miejscu.

Zarówno w trakcie oczekiwania na wejście, jak i podczas zwiedzania należy zachowywać odpowiedni dystans. Urządzenia używane przez zwiedzających są regularnie czyszczone i odkażane. Dla gości przygotowane są także środki do dezynfekcji dłoni.

- Bezpieczeństwo i zdrowie naszych gości jest dla nas najważniejsze. Przygotowując się do otwarcia, zastosowaliśmy się do wszystkich zaleceń GIS-u oraz sanepidu. Wprowadziliśmy kilka nowych zasad zwiedzania Ekspozycji PGE Giganty Mocy związanych z reżimem sanitarnym. Wszystkich odwiedzających prosimy o ich przestrzeganie, to dla naszego wspólnego dobra – mówi Damian Nowak, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury w Bełchatowie.

(info: UM Bełchatów)

Więcej o:
giganty mocy bełchatów
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE