Bełchatów: darmowa pomoc doradcy podatkowego

Bełchatów: darmowa pomoc doradcy podatkowego Fot. UM Bełchatów

Wszystkie osoby myślące o otwarciu działalności gospodarczej lub założyły firmę w ostatnim czasie mogą skorzystać z darmowej porady podatkowej. W związku z epidemią koronawirusa najbliższe konsultacje zaplanowane na 28 maja będą mieć formę dyżuru telefonicznego. Wszystko po to, by zapewnić bezpieczeństwo zarówno przedsiębiorcom, jak i fachowcom z Krajowej Izby Doradców Podatkowych.

Od blisko dwóch lat przedsiębiorcy mogą korzystać z bezpłatnej pomocy doradcy podatkowego. Spotkania odbywają się raz w miesiącu, wcześniej miały miejsce w magistracie. Epidemia koronawirusa i wprowadzone w związku z nią obostrzenia sanitarne powodują, że najbliższe będzie mieć formę konsultacji telefonicznych.

Podczas dyżuru zaplanowanego doradca służyć będzie pomocą przedsiębiorcom planującym otwarcie własnego biznesu i tym, którzy rozpoczęli działalność w ostatnim czasie.

- Osoby stawiające pierwsze kroki w biznesie bezdyskusyjnie potrzebują wsparcia prawnego i my, doradcy podatkowi, doskonale to rozumiemy. Rozmawiamy, objaśniamy i pomagamy przy wypełnianiu dokumentów – podkreśla Sylwia Jankowska z KIDP w Łodzi, która udzielać będzie porad bełchatowskim przedsiębiorcom.

- Zgłaszający się po porady przedsiębiorcy mają różny stopień świadomości podatkowej. Czasem nie odróżniają podstawowych kwestii. A najważniejsza sprawa to pomoc w wyborze korzystnej formy opodatkowania, bo to ma ogromny wpływ na wysokość płaconego podatku dochodowego – dodaje Sylwia Jankowska.

Wszystkie osoby rozpoczynające swoją działalność lub właściciele otwartych w ostatnich miesiącach firm będą mogły uzyskać fachową pomoc w czwartek 28 maja 2020 r. Wystarczy między godz. 13.00 a 15.00 zadzwonić pod nr 44 307 04 35. Bezpłatna porada zostanie udzielona po podaniu hasła: „konsultacje Urząd Miasta Bełchatowa”.

(info: UM Bełchatów)

Więcej o:
bełchatów urząd miasta bełchatów konsultacje przedsiębiorcy doradca podatkowy
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE