Będzie skromnie, ale gramy z WOŚP w Radomsku

Będzie skromnie, ale gramy z WOŚP w Radomsku

W radomszczańskim szpitalu nie brakuje urządzeń z czerwonym serduszkiem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nowy sprzęt od WOŚP cały czas trafia do Szpitala Powiatowego. W ciągu ubiegłego roku Fundacja wspomagała placówkę także w walce z pandemią koronawirusa. Trudno zliczyć wszystkie urządzenia kupione przez ostatnie lata przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy na rzecz Szpitala Powiatowego. W sumie w Radomsku mamy sprzęt od Wielkiej Orkiestry o wartości 1 067 530,35 zł. Przekazany sprzęt o takiej wartości został zarejestrowany na stronie WOŚP.

W tym roku finał WOŚP odbędzie się Miejskim Domu Kultury, ale za pośrednictwem internetu. Nie odbędzie się w tym roku stacjonarny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Radomszczański sztab zaprasza jednak do oglądania relacji z finału w internecie - już 31 stycznia, od godz. 8 rano.

- Rok temu już rodziły nam się ciekawe pomysły jak zorganizować ten tegoroczny finał. Gdy zakładaliśmy sztab byliśmy pełni nadziei, że finał odbędzie się 10 stycznia. Rzeczywistość pandemiczna wszystko zweryfikowała – mówi Aneta Bus, koordynator WOŚP w MDK w Radomsku.

Zobacz: W tym roku WOŚP w Radomsku zagra tylko w internecie

84% Polaków ufa Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy – to wynik badań przeprowadzonych w grudniu 2020 roku przez Grupę IQS. Pod względem zaufania Orkiestra zajęła pierwszą lokatę pośród kilkudziesięciu instytucji i organizacji ujętych w zestawieniu. Fundacja WOŚP już od 20 lat cieszy się największym zaufaniem społecznym spośród wszystkich organizacji życia publicznego w Polsce.

- To jest bardzo budujące, dlatego nie podajemy się i organizujemy kolejny finał WOŚP W Radomsku. Mimo pandemii nie chcemy zaprzestać tej akcji, Bedzie skromniej, ale będziemy grali – dodaje Aneta Bus, gość programu „Staszczyk niezależnie”.

Cała rozmowa z Anetą Bus, na portalu Radomsko24.pl, w poniedziałek 25 stycznia o godz. 19.45.

Więcej o:
wośp wośp2021 pomoc mdk sztab w radomsku wielka orkiestra świątecznej pomocy wolontariat finał staszczyk niezależnie
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE