Będzie paraliż komunikacyjny Radomska. To w związku z protestem rolników. Zablokowane będą ronda. Utrudnienia również w powiecie

Będzie paraliż komunikacyjny Radomska. To w związku z protestem rolników. Zablokowane będą ronda. Utrudnienia również w powiecie

Rolnicy zapowiedzieli kolejne protesty. W Radomsku i Przedborzu akcja zostanie zorganizowana w środę, 20 marca 2024 r. Dzień wcześniej - na terenie gminy Żytno.

Na 19 maca 2024, od godziny 9.00 do godziny 18.00, rolnicy zaplanowali zgromadzenie na terenie gminy Żytno. Zbiórkę zarządzono na parkingu w miejscowości Maluszyn. Następnie drogą W 785 pojazdy mają przemieścić się pod Urząd Gminy w Żytnie, mieszczący się przy ulicy Krótkiej. Po 2 – godzinnym pobycie pod urzędem rozpoczną drogę powrotną.

Natomiast, 20 marca 2024 roku w godzinach 6.30 – 20.30 protestujący będą zgromadzeni w Radomsku przy ulicy Brzeźnickiej 65 a (rondo), na drodze krajowej  42 oraz w godzinach 7.00 – 19.00 w rejonie skrzyżowania ulicy Krakowskiej z ulicą Targową (rondo), na drodze krajowej 91.

Dodatkowo, 20 marca 2024 roku w godzinach 7.00- 19.00 rolnicy z okolic Przedborza zgromadzą się w Przedborzu, przy zbiegu ulic: Mostowa, Konecka, Trytwa, Krakowska (rondo). Tym samym, zablokują tam drogę krajową 42.

Ponadto, autostrada A1, w miejscowości Kamieńsk będzie całkowicie zablokowana w kierunku Piotrkowa Trybunalskiego od rana 20 marca 2024 roku, do godzin południowych 22 marca 2024 roku.

Wydarzenia te, zapewne wpłyną na sposób i czas poruszania się ulicami Radomska, Przedborza oraz powiatu radomszczańskiego. Nie trudno przewidzieć, że pojawią się duże zatory. 

- W związku z taką sytuacją policjanci przygotowują odpowiednią ilość sił i środków. Prosimy wszystkich o wcześniejsze zaplanowanie podróży i przygotowanie się na duże utrudnienia. Wymienione drogi będą całkowicie wyłączone z użytkowania. Spodziewamy się całkowitego zablokowania niektórych odcinków miasta – mówi Aneta Wlazłowska z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Aneta Wlazłowska podkreśla, że są to informacje posiadane przez funkcjonariuszy na chwilę obecną i mogą jeszcze ulec zmianie.

Protesty rolników są reakcją na politykę rolną rządu i unijnych urzędników. Główny zarzut dotyczy zwolnienia z opłat celnych produktów spożywczych z Ukrainy, które trafiają do Polski i innych rejonów Europy.

Więcej o:
radomsko protest rolników rolnicy utrudnienia

Załączniki

mapa_protesty.pdf

Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE