Batalia o utrzymanie rozpoczęta. RKS Radomsko - Ursus Warszawa 1:2

Batalia o utrzymanie rozpoczęta. RKS Radomsko - Ursus Warszawa 1:2 Fot. K. Gajda

RKS Radomsko rozpoczął zmagania w grupie spadkowej w trzeciej lidze. W sobotę 3 kwietnia, radomszczanie zmierzyli się z Ursusem Warszawa. Spotkanie nie ułożyło się po myśli gospodarzy i przegrali je 2:1.

Do trzecioligowych gier w grupie I, w sezonie 2020/21 przystąpiły aż 22 zespoły. Spowodowane było to awansem zespołów z niższych lig przy braku spadków w poprzednim, przerwanym sezonie. Nie można było stworzyć „klasycznego” systemu gier każdy z każdym - mecz i  rewanż, dlatego zmodyfikowano rozgrywki i liga została podzielona na dwie części: grupę mistrzowską i spadkową. Do tej pierwszej awansowało osiem najlepszych drużyn. Drugą tworzy czternaście zespołów. W tej grupie ekipy zagrają ze sobą tylko raz. I tutaj właśnie przyszło występować zawodnikom RKS Radomsko.

Pierwszym rywalem z jakim przyszło się zmierzyć radomszczanom w grupie spadkowej był zespół Ursusa Warszawa. Trenerem zespołu gości jest Bogdan Jóźwiak, który grał w przeszłości w radomszczańskiej drużynie. Było to dawno bo w sezonie 2001/2002, gdzie zagrał 25 meczów w ekstraklasie i strzelił jednego gola. Jesienią popularne „Traktorki” triumfowały na swoim boisku 3:1 (1:0). Bramkę strzelił wtedy Rafał Babul.

W sobotnim spotkaniu, po pół godzinie pierwszej części gry, goście z Warszawy wygrywali już 2:0. Najpierw z rzutu karnego w 13. minucie bramkarza RKS, po faulu Adriana Klepacza, pokonuje Patryk Kamiński. Drugiego gola zdobywa ten sam zawodnik w 34. min. po stracie piłki przez Adriana Klepacza tuż przed własnym polem karnym. Z kolei jedyną jak się później okazało bramkę dla RKS Radomsko, zdobył dwie minuty później Rafał Babul. W drugiej połowie wynik nie uległ zmianie i trzy punkty powędrowały do Warszawy.

Wiosenny dorobek RKS to tylko 4 punkty na 12 możliwych. Potrzebna jest lepsza gra, bo w przeciwnym wypadku zespół trenera Roberta Szwarca może mieć problemy z utrzymaniem na trzecioligowym froncie.

Po tym meczu RKS Radomsko pozostaje na 13. miejscu w tabeli. Na koncie ma 29 punktów i tylko cztery przewagi nad drużynami, które spadną z ligi. W następnej kolejce żółto-niebiescy udają się na mecz z Olimpią Zambrów.

RKS Radomsko - Ursus Warszawa 1:2 (1:2)
35' R. Babul         13' i 33' P. Kamiński

Wyjściowa jedenastka RKS Radomsko: D. Podleśny – A. Klepacz, B. Winkler, M. Szela, R. Babul, P. Basiuk, S. Miśkowiec, R. Ziółkowski, B. Machaj, J. Pawłowski, W. Śmigielski

Wyjściowa jedenastka Ursus Warszawa: M. Kryczka - J. Kabala, P. Jurczyński, G. Skowroński, A. Górecki, P. Tarnowski, M. Prusinowski, E. Dzięcioł, P. Dziełak, P. Kamiński, S. Szerszeń