Basen sezonowy czy całoroczny? Który wybrać do naszego ogrodu?

Basen sezonowy czy całoroczny? Który wybrać do naszego ogrodu?

Baseny ogrodowe coraz częściej stanowią niezbędny element wyposażenia ogrodu każdego z nas. Nie da się zaprzeczyć temu, że stanowią one niesamowitą atrakcję zarówno dla dorosłych jak i dla najmłodszych. Co więcej baseny ogrodowe to również dodatkowa przestrzeń, dzięki której można realizować niesamowite imprezy ogrodowe i po prostu się relaksować. Nic więc dziwnego, że tak chętnie decydujemy się na to, by doposażyć je również do naszego ogrodu. Jednak rynek basenów ogrodowych obecnie rozwija się niezwykle szybko. W związku z tym pojawiają się na nim coraz to bardziej wyszukane modele. Do najpopularniejszych z nich możemy zaliczyć baseny całoroczne oraz baseny stelażowe. Wobec tego, który z nich wybrać do naszego ogrodu i dlaczego warto taki basen posiadać?

Dlaczego warto posiadać basen w ogrodzie?

Posiadacze domu z ogrodem z całą pewnością zaliczają się do grona największych szczęściarzy. Okazuje się, że dysponują oni znacznie większą przestrzenią, a to z kolei związane jest oczywiście ze znacznie większymi możliwościami. Przestrzeń ogrodowa musi więc zostać odpowiednio zaaranżowana.

Bardzo często decydujemy się na wykonanie w niej altanki czy wymurowanie grilla. Doposażamy do niej meble ogrodowe i staramy się wykreować przestrzeń nie tylko do odpoczynku, ale także do świetnej zabawy. Jednak brakującym elementem całej układanki będą oczywiście baseny ogrodowe.

To właśnie one stanowią wartość dodaną do całej przestrzeni ogrodowej. Baseny te nie tylko są nietuzinkową ozdoba ogrodu. To także świetne i w pełni prywatne miejsce, w którym możemy się orzeźwić i schłodzić w upalne letnie dni. Nie musimy bowiem szukać miejsca na plaży czy jechać na krytą pływalnie, z której korzystają codziennie tysiące różnych osób. Baseny ogrodowe (np. ze strony s-mumo.pl/baseny-ogrodowe,c11.html) zapewniają nam maksymalny poziom intymności i spokoju.

Co więcej, taki dodatek do ogrodu to również niesamowita atrakcja dla dzieci. W lato nasze pociechy z pewnością nie odmówią sobie kąpieli w orzeźwiającej wodzie. Nie sposób pominąć tego, że baseny ogrodowe sprzyjają organizowaniu imprez w ogrodzie czy nawet stanowią świetne miejsce na męski lub damski wieczór w gronie znajomych. Chyba więc nie pozostają żadne wątpliwości co do tego, dlaczego warto je posiadać.

Baseny całoroczne - czy to właśnie na nie warto postawić?

Baseny całoroczne to jeden z typów basenów, w które możemy zaopatrzyć się na rynku. Jak sama nazwa wskazuje te baseny ogrodowe są stałe. Oznacza to, że nie składa się ich i np. nie chowa z powrotem do garażu czy schowka na sezon zimowy. To co wyróżnia te baseny to z całą pewnością wysoka estetyka, a także dodatkowe funkcjonalności.

Niektóre modele mogą wymagać podłączenia do prądu i oferują np.: dodatkowy hydromasaż, oświetlenie, czy też podgrzewanie wody. Tego typu baseny świetnie sprawdzą się w momencie, kiedy nie planujemy już zmieniać miejsca zamieszkania. Stanowią one jednocześnie świetna ozdobę każdego ogrodu i można je aranżować i projektować w dowolny sposób.

Baseny stelażowe czyli baseny mobilne

Kolejnym typem basenów ogrodowych są modele stelażowe. To baseny ogrodowe, które można w dowolnym momencie złożyć i rozłożyć. Cechuje je stalowy stelaż, który zapewnia optymalną stabilność i bezpieczeństwo podczas kąpieli w tego typu zbiorniku.

Baseny stelażowe są rozwiązaniem oferującym pełną mobilność. Po złożeniu nawet sam stelaż nie zajmuje zbyt wiele miejsca, więc z powodzeniem można je ze sobą zabrać np. na działkę letnią czy w dowolne miejsce. Oczywiście są one również estetyczne i oferują wiele modeli, różniących się między sobą pod względem głębokości, szerokości czy nawet i samego kształtu. Z pewnością baseny stelażowe, podobnie jak baseny całoroczne (ze sklepu s-mumo.pl/baseny-ogrodowe-caloroczne,c87.html) będą niekwestionowaną atrakcją i ozdobą naszego ogrodu.

Baseny ogrodowe to z pewnością idealny sposób na to, by podnieść walory estetyczne i praktyczne naszego ogrodu. Zapewnią one masę rozrywki dorosłym i najmłodszym. Baseny całoroczne i baseny stelażowe to dwa najpopularniejsze modele. Który z nich wybrać? Ten, który lepiej odpowiada naszym potrzebom.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE