Autostrada A1: w nocy będą utrudnienia na odcinku Piotrków Tryb. - Kamieńsk

Autostrada A1: w nocy będą utrudnienia na odcinku Piotrków Tryb. - Kamieńsk

W związku z kolejnym etapem prac na odcinku „B” autostrady A1 – Piotrków Trybunalski – Kamieńsk, w nocy z 4 na 5 sierpnia 2020 r. będą występowały czasowe zatrzymania ruchu. Ma to związek z budową wiaduktu drogowego nad autostradą na wysokości miejscowości Huta Porajska (ok. 5 km przed Kamieńskiem jadąc od strony Łodzi). Wykonawca będzie układał belki konstrukcyjne, co – ze względów bezpieczeństwa – wymusza konieczność wstrzymania ruchu.

- Takich zatrzymań w ciągu nocy będzie jedenaście, w godzinach 23.00 – 5.00. Każde zatrzymanie będzie trwało maksymalnie do 15 minut, po czym nastąpi około półgodzinna przerwa, kiedy ruch będzie się odbywał normalnie. Odcinek na którym będą prowadzone prace można ominąć jadąc z Piotrkowa Trybunalskiego drogą krajową 91 i wracając na DK1 w Kamieńsku. Analogicznie w przeciwnym kierunku – wyjaśnia Maciej Zalewski, rzecznik prasowy łódzkiego oddziału GDDKiA.

Identyczne prace zaplanowano na przyszły tydzień ze środy na czwartek (z 12 na 13 sierpnia). W tym przypadku dotyczy to budowy wiaduktu na węźle Kamieńsk (DK1/DW484).

- Ponieważ konstrukcja przeprawy jest taka sama, jak w przypadku wiaduktu na wysokości Huty Porajskiej, liczba zatrzymań będzie identyczna, a prace będą wykonywane również w godzinach: 23.00 – 5.00. Wydłuży się natomiast objazd, o ile ktoś zdecyduje się pojechać DK 91. Z Piotrkowa Trybunalskiego trzeba będzie tą trasą dojechać do Radomska i tam DK 42 wrócić na trasę. Podobnie w przeciwną stronę: w Radomsku należy zjechać na DK42, którą dotrzemy do DK91 i tą trasą pojechać do Piotrkowa Trybunalskiego – mówi Maciej Zalewski.

Więcej o:
autostrada a1 budowa gddkia utrudnienia piotrków trybunalski-kamieńsk autostrada odcinek b zatrzymania ruchu
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE