[AKTUALIZACJA] Pijany kierowca z zatrzymanym prawem jazdy wjechał w motocyklistę

[AKTUALIZACJA] Pijany kierowca z zatrzymanym prawem jazdy wjechał w motocyklistę

W środę, 27 lipca 2022 r. ok. godz. 21.10 w Kodrębie doszło do wypadku z udziałem motocykla oraz samochodu osobowego.

- W wyniku zdarzenia, kierujący jednośladem doznał obrażeń ciała. Został przewieziony do szpitala. Był przytomny – mówi portalowi Radomsko24.pl Marek Jeziorski, oficer prasowy Komendy Powiatowej PSP w Radomsku.

W miejscu wypadku (okolice cmentarza) występowały utrudnienia komunikacyjne.

AKTUALIZACJA:

- Kierujący fiatem seicento 41-letni mieszkaniec gminy Kodrąb, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, nie ustąpił pierwszeństwa 21-letniemu motocykliście jadącemu od strony Radomska do Przedborza. Motocyklista został przewieziony do szpitala. Był trzeźwy – mówi Aneta Wlazłowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Sprawca zdarzenia był pijany. W policyjny alkomat wydmuchał 2,6 prom. alkoholu.

- Dodatkowo wyszło na jaw, że ten mieszkaniec gminy Kodrąb nie ma uprawnień do kierowania pojazdami i nie po raz pierwszy wsiadł za kierownicę na podwójnym gazie. Prawo jazdy stracił w 2017 roku. Mężczyzna ten noc spędził w policyjnej celi. Kiedy wytrzeźwieje zostanie przesłuchany i usłyszy zarzuty - mówi Aneta Wlazłowska. 

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, kara grzywny oraz zakaz kierowania pojazdami. Z kolei od stycznia 2022 roku za kierowanie pojazdem bez wymaganych uprawnień  grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny od 1500 do 30.000 złotych. Dodatkowo sąd orzeka zakaz kierowania pojazdami.

Więcej o:
kodrąb wypadek motocykl
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE