[AKTUALIZACJA] Koronawirus w Radomsku? Kierowca, który przyjechał z Włoch źle się poczuł

[AKTUALIZACJA] Koronawirus w Radomsku? Kierowca, który przyjechał z Włoch źle się poczuł

W niedzielę 8 marca 2020 r. na parking na terenie strefy ekonomicznej w Radomsku przyjechał kierowca, który podróżował z Włoch. Mężczyzna źle się poczuł, o czym poinformował telefonicznie swoją mamę. Ta zaalarmowała służby.

Po informacji przekazanej przez kobietę do Radomska przyjechał ambulans z Łasku, który ma przetransportować kierowcę do szpitala w Łodzi. Ten jednak nie chce poddać się leczeniu.

O sytuacji został poinformowany starosta, dyrektor szpitala oraz Sanepid.

Uczestniczący w akcji funkcjonariusze oraz pracownicy służb ratowniczych nie mieli bezpośredniego kontaktu z kierowcami. Postępowali zgodnie z procedurami, komunikaty wydawane były na odległość. Nad przebiegiem całości czuwał pracownik Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej oraz Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Służby ratunkowe z Radomska nie udzielają informacji na ten temat. Odsyłają do Wydziału Zarządzania Kryzysowego Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi.

AKTUALIZACJA: Informację o działaniach służb na terenie strefy ekonomicznej w Radomsku potwierdziła rzecznik prasowy Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi. Jak nas poinformowała Dagmara Zalewska, mężczyzna zostanie przetransportowany do Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala im. dr. Wł. Biegańskiego w Łodzi, gdzie zostanie poddany badaniom.

Więcej o:
radomsko koronawirus
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE