Absolwenci gimnazjów poznali listy wstępne do szkół ponadgimnazjalnych

Gimnazjaliści 1 lipca poznali listy wstępne do szkół ponadgimnazjalnych. Wielu odetchnęło z ulgą, zwłaszcza, że tegoroczne wyniki egzaminu gimnazjalnego nie były zbyt dobre i to jest powodem... ››

Gimnazjaliści 1 lipca poznali listy wstępne do szkół ponadgimnazjalnych. Wielu odetchnęło z ulgą, zwłaszcza, że tegoroczne wyniki egzaminu gimnazjalnego nie były zbyt dobre i to jest powodem obniżenia progów. Teraz absolwenci gimnazjów w wyznaczonych dniach składają do szkół, do których się dostali m.in. świadectwa ukończenia gimnazjów i zaświadczenia o wyniku egzaminu gimnazjalnego.  Listy ostateczne zostaną ogłoszone 6 lipca. My już teraz pokazujemy statystki dotyczące klas pierwszych w radomszczańskich liceach ogólnokształcących.

 

 

„Mat – języ” oblegane! W „Trójce” prym wiodą „mundurówki"


W I LO najwięcej osób z pierwszej preferencji chciało iść do klasy matematyczno – językowej, zaś do klasy europejsko – językowej chciało iść najwięcej chętnych ogółem.  W II LO największa liczba osób na pierwszym miejscu w podaniu miała klasę biologiczno – chemiczną, zaś najbardziej obleganą ogółem była klasa matematyczno – językowa. W III LO najbardziej oblegane są trzy klasy mundurowe. Aż 127 osób wybrało ją na pierwszym miejscu.

 

 

Progi niższe niż rok i dwa lata temu


Kwietniowy egzamin gimnazjalny, zwłaszcza część matematyczno – przyrodnicza, sprawiła problem gimnazjalistom. Zwłaszcza dlatego, że była to część bardziej przyrodnicza, na co nie byli przygotowani uczniowie, którzy liczyli na więcej matematycznych zadań. Na pewno zapamiętają po nim „radioaktywne biedronki”, które pojawiły się w jednym z zadań. Wyniki, które w skali kraju są słabsze niż wcześniej, spowodowały niższe progi.  W I i w II LO na listach pojawiło się tylko po jednym olimpijczyku, a w latach ubiegłych było ich nawet kilku w jednej klasie. Tak było w klasie matematyczno – fizycznej 2 lata temu, gdzie do jednej klasy trafiło aż 3 olimpijczyków.

 

 

W I LO najłatwiej było się dostać do klas przyrodniczej i matematyczno–fizycznej – wystarczyło mieć ogółem 76 punktów. Najtrudniej w „Fabianim” było trafić do klasy matematyczno – językowej. Tu trzeba było mieć 106 punktów. W I LO klasą o najwyższej średniej liczbie punktów została klasa biologiczno – chemiczna – 124,57 pkt.

 

 

W „Baczyńskim” zaś najłatwiej było się dostać do klasy humanistycznej, zaś najtrudniej do biologiczno–chemicznej – tu trzeba było mieć 125 punktów. Ta klasa może też poszczycić się najwyższą średnią punktów – 141,89 pkt oraz najwyższym średnim wynikiem egzaminu gimnazjalnego – 76,66 pkt. Ponadto każda z 35 osób figurujących na liście wstępnej klasy biologiczno - chemicznej w II LO miała świadectwo z paskiem w III klasie gimnazjum. Analizując listy wstępne można też zauważyć, że w każdej szkole również maksymalne liczby punktów na listach są niższe niż te z lat poprzednich.

 

 

W III Liceum najłatwiej było dostać się do klasy sportowej – wystarczyły 24 punkty. Najtrudniej w III LO mieli Ci, którzy chcieli dostać się do klasy dziennikarskiej – tu trzeba było mieć 70 pkt.

 

 

Jak pisaliśmy wyżej listy ostateczne zostaną ogłoszone 6 lipca, wtedy statystyki te na pewno ulegną pewnym małym zmianom.

Więcej o:
liceum listy wstępne gimnazjaliścii
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE