A. Dziadkiewicz wzywa do debaty. Zarząd Powiatu: nie ma przesłanek do jej prowadzenia

A. Dziadkiewicz wzywa do debaty. Zarząd Powiatu: nie ma przesłanek do jej prowadzenia Fot. M. Patalan

Lokalna aktywistka Anna Dziadkiewicz ze Stowarzyszenia „Zjednoczeni dla Wolności”, wezwała władze miasta Radomska i Powiatu Radomszczańskiego do publicznej debaty w sprawie nauki zdalnej i sprzeciwu wobec promowania poddania się szczepieniu przeciw COVID-19 w szkołach. Zdaniem władz powiatu nie ma przesłanek do jej prowadzenia na tym szczeblu.

Przypomnijmy. Anna Dziadkiewicz w sobotę 4 września wraz z kilkoma rodzicami zorganizowła konferencję prasową gdzie zarzuciła, że w radomszczańskich szkołach zmusza się uczniów do szczepień przeciwko COVID-19. Jak stwierdziła prezes Anna Dziadkiewicz nauczyciele straszą uczniów potencjalnym lockdownem i zamknięciem szkół, jeśli ci nie zdecydują się na szczepienie. Więcej o tym TUTAJ.

Wystosowała także wniosek o  debatę publiczną w sprawie nauki zdalnej i sprzeciwu wobec promowania poddania się szczepieniu przeciw COVID-19 w szkołach podległych miastu i powiatowi.

Zwróciliśmy się do Zarządu Powiatu Radomszczańskiego z prośbą, o ustosunkowanie się do zarzutów stawianych przez Annę Dziadkiewicz i wniosku o debatę.

- W nawiązaniu do wypowiedzi pani Anny Dziadkiewicz informuję, że Zarządowi Powiatu Radomszczańskiego nie są znane żadne przypadki wywierania presji lub szantażem przymuszania kogokolwiek do wykonywania szczepień przeciw COVID-19. Jeśli ktokolwiek zna takie przypadki, powinien o tym poinformować stosowne służby – poinformowała nasz portal, Wioletta Bąk-Kempa, rzecznik Starostwa Powiatowego w Radomsku.

- Na terenie szkół nie była (i nie jest) prowadzona reklama szczepień lub innych środków medycznych, a jedynie przekazywane są informacje na temat możliwości skorzystania ze szczepień - dodaje rzecznik.

Wioletta Bąk-Kempa zaznacza, że w zakresie organizacji nauki zdalnej władze powiatu stosują się do przepisów prawa stanowionych przez organy wyższego rzędu. W związku z tym w obecnym czasie nie ma przesłanek do prowadzenia debaty publicznej na szczeblu powiatu.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE