8 par obchodziło Złote Gody

8 par obchodziło Złote Gody Fot. UM Radomsko

W sobotę 20 października, w Urzędzie Stanu Cywilnego w Radomsku przy ul. Narutowicza 1 odbyła się uroczystość wręczenia „Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”.

Wręczenia medali dokonał prezydent miasta Radomska Jarosław Ferenc z udziałem Przewodniczącego Rady Miejskiej w Radomsku Łukasza Więcka, który przekazał jubilatom legitymacje z Kancelarii Prezydenta RP.

- Nie sztuką jest pokochać, sztuką wytrwać. Jeśli zatem ktoś wytrwał pół wieku w małżeństwie i nie uległ pokusie łatwych rozwiązań, dokonał wielkiej sztuki – mówiła podczas uroczystości Małgorzata Morawska, kierownik USC w Radomsku.

Na mocy ustawy z dnia 16 października 1992 roku specjalnym medalem przyznanym przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” odznaczonych zostało 8 par małżeńskich.

Odznaczone zostały następujące osoby:

Pani  Halina Jasińska i Pan Józef Jasiński

Pani  Teresa Koper i Pan Bogdan Koper

Pani Anna Kossowska i Pan Henryk Kossowski

Pani Teresa Kubicz i Pan Stanisław Kubicz

Pani Janina Nowak i Pan Ryszard Nowak

Pani Wiesława Poteralska i Pan Józef Poteralski

Pani Zdzisława Różycka i Pan Maciej Różycki

Pani Halina Stalka i Pan Mieczysław Stalka

Jubileusz „Złotych Godów" uświetnił koncert  Michała Makowskiego podopiecznego Pani Violetty Ojrzyńskiej, który swoim głosem oczarował jury i publiczność programu The Voice Kids.

Urząd Stanu Cywilnego w Radomsku prosi wszystkich małżonków obchodzących w tym roku jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego do zgłoszenia tego faktu do Urzędu Stanu Cywilnego w Radomsku. Ułatwi to terminowe wystąpienie o przyznanie medali do Kancelarii Prezydenta RP.

Więcej o:
medale jubileusz rocznica usc złote gody
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE