56-latek składał nieletniej propozycje seksualne. Został zatrzymany na terenie powiatu radomszczańskiego

56-latek składał nieletniej propozycje seksualne. Został zatrzymany na terenie powiatu radomszczańskiego Fot. KPP Radomsko

Policjanci zatrzymali na terenie powiatu radomszczańskiego 56-letniego mężczyznę, który za pośrednictwem internetu składał propozycje o podłożu seksualnym osobie, która nie ukończyła 15 roku życia.

Do zatrzymania doszło 19 maja 2023 r. ok. godz. 18.00.

- Mężczyzna ten, zgodnie z postanowieniem prokuratora został objęty dozorem policyjnym oraz zakazem przebywania na terenie placówek zajmujących się edukacją małoletnich a także w okolicy oddalonej od tych placówek do 50 metrów. Dodatkowo, ma zakaz opuszczania kraju połączony z zakazem wydania dokumentu uprawniającego do opuszczania kraju – mówi Dariusz Kaczmarek, pełniący obowiązki oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Z uwagi na charakter sprawy, policja nie udziela szczegółowych informacji.

- Każdy użytkownik internetu musi pamiętać o tym, że osoba znajdująca się po drugiej stronie monitora nie zawsze może mieć słuszne intencje. Cyberprzestępcy wykorzystują zaufanie nieletnich przez co osoby te mogą znaleźć się w niebezpieczeństwie. Dlatego też o tego typu zagrożeniach, które czyhają na nasze pociechy, należy z nimi rozmawiać – podkreśla Dariusz Kaczmarek.

Więcej o:
powiat radomszczański policja radomsko zatrzymanie propozycje seksualne nieletnia
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE