25-latek wjechał w ogrodzenie. Miał blisko 3 promile i zatrzymane prawo jazdy

25-latek wjechał w ogrodzenie. Miał blisko 3 promile i zatrzymane prawo jazdy Fot. KPP Radomsko

We wtorek, 9 maja 2023 r. w Stobiecku Szlacheckim doszło do kolizji. 25-latek, który ją spowodował był kompletnie pijany i nie posiadał prawa jazdy.

Ok. godz. 12.20 w Stobiecku Szlacheckim kierujący pojazdem marki volkswagen, jadąc w kierunku miejscowości Wola Blakowa nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze. Stracił panowanie nad pojazdem a następnie uderzył w ogrodzenie posesji.

- Jak się okazało, za kierownicą siedział 25-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu radomszczańskiego. W wydychanym powietrzu miał blisko 3 promile alkoholu. Dodatkowo okazało się, że kierujący nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, ponieważ ma sądowy zakaz poruszania się wszelkimi pojazdami mechanicznymi – mówi Dariusz Kaczmarek, pełniący obowiązki oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Za spowodowanie kolizji drogowej 25-latek otrzymał mandat w wysokości 2500 złotych oraz 10 punktów karnych. Z uwagi na uszkodzenia pojazdu, policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny samochodu.

Więcej o:
policja radomsko stobiecko szlacheckie zatrzymanie pijany kierowca
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE