2-letnie dziecko pod „opieką” pijanej matki. Radomszczanka miała 4 promile!

2-letnie dziecko pod „opieką” pijanej matki. Radomszczanka miała 4 promile! Fot. pixabay.com

4 promile alkoholu w organizmie miała 30-letnia matka, która sprawowała opiekę nad 2-letnią córką. Kobieta trafiła do policyjnego aresztu. Za swoje niewłaściwe zachowanie odpowie przed sądem, grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności.

4 czerwca 2023 roku około godziny 12:30 dyżurny policji otrzymał informację, że na terenie Radomska nietrzeźwa matka sprawuje opiekę nad swoją córką. Policję o tym fakcie powiadomili pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Kobieta na miejscu została przebadana policyjnym alkomatem i okazało się, że miała 4 promile alkoholu w organizmie. W tym stanie zajmowała się swoim 2–letnim dzieckiem. Opiekę nad dziewczynką przejęła babcia. 30-latka została zatrzymana i doprowadzona do policyjnego aresztu.

- Obecnie policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności tego zdarzenia. Zebrany w tej sprawie materiał zostanie przekazany do sądu rodzinnego – mówi Dariusz Kaczmarek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Za przestępstwo narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu osoby, nad którą ma się obowiązek opieki, grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

- Apelujemy o reagowanie na przypadki przemocy lub zaniedbania wobec dzieci, seniorów oraz osób z niepełnosprawnością. W przypadku podejrzenia, że dziecko, osoba starsza czy osoba z niepełnosprawnością doznaje przemocy lub jest zaniedbywana, wystarczy powiadomić służby powołane do interweniowania w takich przypadkach. Należy skontaktować się z  pracownikiem socjalnym, nauczycielem, pedagogiem, kuratorem sądowym lub dzielnicowym. W pilnych przypadkach gdy zagrożone może być życie lub zdrowie zawsze należy interweniować, dzwoniąc pod numer alarmowy 112 – podkreśla Dariusz Kaczmarek.

Więcej o:
radomsko policja radomsko pijana matka
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE