19-latek przyjechał w nocy do bankomatu. Posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów

19-latek przyjechał w nocy do bankomatu. Posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów

W nocy z wtorku na środę (z 28 na 29 marca 2023 r.) na ul. Reymonta w Radomsku policjanci patrolujący miasto wyeliminowali z ruchu kierowcę, który poruszał się pojazdem pomimo orzeczonego zakazu sądowego.

O godzinie 1:15 patrol prewencji radomszczańskiej policji zauważył opla vectrę, który na ul. Reymonta w Radomsku podjechał pod bankomat i zaparkował na chodniku.

- Podejrzenie mundurowych wzbudziło nerwowe zachowanie zarówno kierowcy jak i pasażera. Postanowili skontrolować mężczyzn oraz pojazd. Panowie tłumaczyli się, że przyjechali pod bankomat, żeby wpłacić pieniądze. Co prawda w środku nocy, ale nie jest to zabronione. Jednak policjanci szybko ustalili, że 19 – letni kierujący, pomimo młodego stażu za kółkiem, posiada już ubiegłoroczny czynny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Był trzeźwy, lecz nie miał prawa poruszać się autem po drodze publicznej, bo tak orzekł sąd – mówi Agnieszka Kropisz z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Młody radomszczanin ponownie stanie przed wymiarem sprawiedliwości. Należy pamiętać, że naruszenie sądowego zakazu jest przestępstwem zagrożonym karą nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Więcej o:
radomsko policja radomsko ulica reymonta kierowca bez uprawnień
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE