Żywność liofilizowana Lyo Food - czym jest i kiedy warto z niej korzystać?

Żywność liofilizowana Lyo Food - czym jest i kiedy warto z niej korzystać?

Wybierając się na przygodę w terenie, warto zaopatrzyć się dobry posiłek, który dostarczy niezbędnych składników odżywczych. Szczególnie znaczenie ma to w przypadku wielodniowych wędrówek po górskich szlakach czy też na trasach trekkingowych. Żywność powinna być lekka, łatwa w przenoszeniu i pożywna, a jednocześnie zachowywać świeżość w każdych warunkach. Jedną z takich propozycje są liofilizaty.

Jednym z chętnie wybieranych rodzajów prowiantów wśród podróżników i miłośników górskich wypraw jest żywność liofilizowana Lyo Food. To doskonała propozycja na dłuższe wypady w teren, szczególnie w trudniejszych i nieprzewidzianych warunkach.

Dostępne produkty są poddawane procesom sublimacji lodu, a następnie desorpcji przy pomocy specjalnych urządzeń, co pozwala całkowicie zlikwidować z nich zamrożoną wodę i utrzymać intensywność smaku oraz aromatu.

Dodatkowo wszystko zostało zapakowane próżniowo, dzięki czemu masz pewność, że całkowicie usunięto bakterie i grzyby odpowiedzialne za psucie się jedzenia. Aktualnie marka ma do zaoferowania szeroki wybór wyśmienitych posiłków, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie.

Jakie produkty liofilizowane znajdziesz w ofercie Lyo Food?

Dla każdego, kto poszukuje smacznej, pożywnej oraz dobrze skompresowanej żywności, doskonałym rozwiązaniem mogą być posiłki liofilizowane od Lyo Food. W asortymencie tego producenta znajdziesz zarówno zupy, kremy czy dania obiadowe, jak i różnego rodzaju mieszanki śniadaniowe oparte na produktach zbożowych i owocach. Dodatkowo ciekawą propozycją są gotowe mieszanki do kupienia, takie jak szpinak, maliny czy truskawki w sproszkowanej formie, które świetnie nadadzą się do dań lub wyśmienitych koktajli.

Dużą zaletą korzystania z żywności liofilizowanej Lyo Food jest możliwość wyboru spośród wielu propozycji przystosowanych do różnych rodzajów diet. Wśród nich znajdziesz dania mięsne, wegetariańskie i wegańskie, a także posiłki wolne od laktozy czy glutenu. Dzięki temu niezależnie od swoich potrzeb znajdziesz odpowiedni produkt, który spełni Twoje wymagania. Co więcej, oparto je na w pełni dopracowanych recepturach, dzięki czemu wyróżniają się wyjątkowymi walorami smakowymi.

Wartości odżywcze żywności liofilizowanej Lyo Food

Wiele osób zastanawia się, czy żywność liofilizowana jest zdrowa. Tymczasem trudno jednoznacznie określić jej wpływ, gdyż brakuje wystarczającej wiedzy na ten temat, a przy tym w dużej mierze zależy to od wybranych produktów. Wiadomo jednak, że jedzenie poddane takiej obróbce utrzymuje pełną wartość odżywczą i biologiczną, a także kaloryczność oraz walory smakowe, dzięki czemu po wielu miesiącach czy nawet kilku latach będą równie pożywne, co w dniu zakupu.

Produkty żywnościowe Lyo Food stworzone są ze starannie wyselekcjonowanych składników, które dostarczają organizmowi wszystko to, co potrzebne do prawidłowego funkcjonowania. Jak się okazuje, niektóre z nich charakteryzują lepsze właściwości niż ich naturalne odpowiedniki. Jednym z takich przykładów jest kawa, która w takiej wersji zawiera znacznie mniej kofeiny i jest pozbawiona substancji, takich jak kafestol czy kafeol.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE