Żyrandol czy plafon. Co lepiej sprawdzi się w salonie?

Żyrandol czy plafon. Co lepiej sprawdzi się w salonie?

Salon to prawdziwa perła naszych mieszkań czy domów. Serce każdego domowego zakątku powinno być doskonale zaaranżowane. W tym celu nie można zapomnieć również o właściwym doborze oświetlenia. Wiele osób zastanawia się, czy właściwszym wyborem będzie żyrandol, czy plafon na salonowym suficie? Przyjrzyjmy się zagadnieniu z bliska, poznają odpowiedź na to pytanie.

Kiedy warto wybrać do własnego salonu żyrandol?

Żyrandole to lampy, które niejednokrotnie stają się jedną z głównych dekoracji każdego wnętrza. W związku z tym, że w dzisiejszych czasach salony tworzone są w różnych stylach architektonicznych, do naszej dyspozycji oddano żyrandole w bardzo wielu, różnorodnych wariantach. Jednymi z najbardziej okazałych modeli są żyrandole kryształowe. To modele lamp, które będą idealnym wyborem dla salonów wykonanych w stylu glamour. Kryształy przepięknie odbijają światło, sprawiając, że cały salon będzie prezentować się niezwykle ekskluzywnie. 

Bardzo modne są także w ostatnim czasie nowoczesne modele żyrandoli. To modele lamp, których cechą charakterystyczną są niestandardowe kształty, ledowe oświetlenie, jak również matowe wykończenia. Pomimo tego, że niejednokrotnie stelaż żyrandola składa się jedynie z prostych lin, drewnianych listew czy żarówek ledowych, prezentuję się on niebywale okazale, czym przyciąga wzrok i dodaje wnętrzom charakteru. 

Jeśli nasz salon jest pomieszczeniem urządzonym w stylu klasycznym, bądź art- dèco, z całą pewnością należy wybrać do niego żyrandol. Niezmiennie od niepamiętnych czasów możemy odnaleźć klasyczne, drewniane modele lamp sufitowych, ze standardowymi, szklanymi kloszami, które pięknie połączą się z antykami, lampami gabinetowymi, i innymi elementami wyposażenia, które znalazły się w takich salonach. 

Plafon- kiedy będzie doskonałym wyborem do salonu?

Plafony sufitowe warto wybrać do salonów, których cechą charakterystyczną jest mała powierzchnia. Duże, okazałe żyrandole, mogą wywołać efekt tzw. przytłoczenia. Plafon jest modelem oświetlenia o minimalistycznym charakterze. Co więcej, będzie doskonałym wyborem także dla osób, które uwielbiają nowoczesne propozycje dla aranżacji własnych wnętrz. Niejednokrotnie plafony są oświetleniem sterowanym przy pomocy pilota. Co więcej, wyposażone są w oświetlenie ledowe, które może zmieniać swoją barwę. W związku z tym plafon w salonie może cieszyć swoich użytkowników oświetleniem dopasowanym do konkretnej sytuacji, jak również nastroju. 

Plafony do salonów będą najdoskonalszym wyborem również w przypadku, gdy użytkownikom zależy na łatwości w utrzymaniu w doskonałej kondycji i czystości. Gładka, prosta powierzchnia lamp, wykonana z nowoczesnych tworzyw sztucznych, będzie lśnić czystością przy użyciu zwilżonej szmatki wraz ze standardowym detergentem. 

Jeśli chcesz doskonale urządzić swój salon, szukasz perfekcyjnych modeli żyrandoli do salonu, jak również plafonów, odwiedź naszą stronę internetową tanieoswietlenie.pl. W jednym miejscu uda Ci się odnaleźć wiele, ciekawych modeli oświetlenia, w bardzo atrakcyjnej ofercie cenowej. 

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE