Zwycięstwo RKS Radomsko z KS Kutno w upalną sobotę

W upalną sobotę 7 września przyszło grać piłkarzom RKS Radomsko i KS Kutno w spotkaniu 7. kolejki IV ligi.

W 7. kolejce doszło do trzech ważnych spotkań dla układu czołówki tabeli. W piątek 6 sierpnia Omega Kleszczów (4. miejsce) zremisowała u siebie z AKS SMS Łódź (3) 1:1. W sobotę o godz. 11.00 w małych derbach Łodzi, ŁKS III (12) podejmował lidera Widzew II. Lepsi okazali się piłkarze Widzewa II i wygrali 0:1. RKS Radomsko (5) zmierzył się z wiceliderem KS Kutno.

Pierwotnie mecz miał być rozegrany na w Kutnie. Z uwagi na to, że na tamtejszym miejskim stadionie organizowane jest „Święto Roży”, obie jedenastki spotkały się w Radomsku. Za to na wiosnę radomszczanie udadzą się do Kutna.

W drużynie gości od początku meczu wystąpili zawodnicy w przeszłości związani z RKS: Dominik Głowiński, który w sezonie 2020/21 rozegrał 15 spotkań w barwach żółto-niebieskich w III lidze i Dawid Nikołaj. Na ławce rezerwowych usiadł z kolei Bartosz Nikołaj.

Mecz rozpoczął się z 35 minutowym opóźnieniem, gdyż w drodze do Radomska drużyna KS Kutno miała problemy techniczne.

Pierwsza połowa bez rozstrzygnięcia. Obie ekipy wypracowały sobie kilka sytuacji, lecz nie zaznaczono tego bramką. Gol padł dla RKS, ale sędzia dopatrzył się pozycji spalonej. Druga połowa to to dwie bramki. Najpierw trafienie autorstwa w 81. min. Stanisława Domanieckiego. W doliczonym czasie (94. min.) gry wygarną gospodarzy przypieczętował bramką Lucas Giovani. Goście kończyli mecz w dziewiątkę. Igor Sobczak (74. min.) i Krzysztof Felczak (86. min.) obejrzeli czerwone kartki.

RKS odniósł cenne zwycięstwo z dotychczasowym wiceliderem i przeskoczył KS Kutno w tabeli. Radomszczanie zameldowali się na trzecim miejscu. Do lidera Widzewa II tracą siedem oczek.

RKS Radomsko: D. Niźnik - B. Chłód, J. Szczepaniak, B. Machaj, J. Góralczyk, V. Ferreira (78' B. Wysocki), D. Flaszka (87' P. Juchnik), D. Warnecki, L. Giovani, St. Domaniecki, P. Bańczyk. Żółte karki: L. Giovani,  P. Juchnik.

14 września o godz. 15.00, RKS Radomsko podejmie drużynę Startu Brzeziny.